Naršymo kelias

Keliaukite saugiai - su sveikatos draudimo kortele - 16/06/2011

Naudojantis Europos sveikatos draudimo kortele, kurią galima gauti nemokamai, lengviau gauti sveikatos priežiūros paslaugas 27 ES šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

Medūzos nudilginimas, alerginė reakcija, sulaužyta koja ar dar rimtesnis susižalojimas arba liga atostogas arba verslo kelionę užsienyje vienu akimirksniu gali paversti košmaru.

Netikėta sveikatos problema sukelia daug rūpesčių. Dar daugiau jų atsiranda, kai susiduriama su nežinoma sveikatos priežiūros sistema ir patiriama papildomų sveikatos išlaidų.

Gauti medicininę pagalbą keliaujant kitose ES šalyse lengviau naudojantis Europos sveikatos draudimo kortele English .

27 ES šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje gyvenantys, dirbantys arba keliaujantys ES piliečiai turi teisę į socialinę apsaugą,

t. y. turi tokias pačias teises į sveikatos priežiūros paslaugas ir išmokas kaip lankomos šalies piliečiai.

Vienodos teisės

Sveikatos draudimo kortele gydytojams, ligoninėms ir vaistinėms patvirtinama, kad pacientas turi tokias pačias teises į sveikatos priežiūrą kaip tos šalies piliečiai.

Sveikatos priežiūros paslaugos dažnai gali būti nemokamos, bet tai priklauso nuo kiekvienos lankomos šalies įstatymų. Jei už sveikatos priežiūros paslaugas tektų susimokėti, šios išlaidos vėliau bus kompensuojamos.

Pagal šią draudimo sistemą padengiamos ir besilaukiančių moterų, esamų sveikatos sutrikimų, lėtinių ligų (tokių kaip astma, diabetas ar vėžys) priežiūros išlaidos.

Dėl specialių paslaugų, pavyzdžiui, dializės, gali tekti susitarti iš anksto.

Keliaujantieji be sveikatos draudimo kortelės taip pat turi tokias pačias teises į sveikatos priežiūrą kitose šalyse kaip jų piliečiai, bet jiems gali tekti paprašyti savo šalies sveikatos priežiūros įstaigos atsiųsti faksu arba e. paštu laikiną sveikatos pažymėjimą.

Jiems taip pat gali tekti už visas paslaugas susimokėti vietoje. Grįžę namo, jie galės pateikti prašymą apmokėti išlaidas, bet nėra jokios garantijos, kad jos bus padengtos šimtu procentų.

Gauti kortelę lengva

Europos sveikatos draudimo kortelė yra nemokama. Daugiau informacijos apie tai, kaip ją gauti, jums suteiks jūsų šalies sveikatos priežiūros įstaiga. Turite priklausyti kurios nors iš 31 šalies socialinio draudimo sistemai.

Sveikatos draudimo kortele taip pat gali naudotis kurioje nors iš šių šalių studijuojantys arba laikinai dirbantys asmenys.

Europos sveikatos draudimo kortelę jau turi beveik 185 milijonai žmonių.

Daugiau apie ES socialinio draudimo sistemos koordinavimą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos