Naršymo kelias

Panaikinti vyrų ir moterų užmokesčio už tą patį darbą skirtumą - 04/03/2011

Laboratorijos darbuotoja © istock/Lise Gagne

Kovo 5 d. pirmą kartą ES minima vienodo darbo užmokesčio diena. Tai rodo įsipareigojimą panaikinti diskriminaciją prieš moteris darbe.

Vienodas darbo užmokestis už vienodą darbą yra nuostata, susijusi su vienu iš ES pamatinių principų - nediskriminavimu. Nors tą patį darbą dirbančių vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas sumažėjo, pažanga per maža - moterys vis dar uždirba vidutiniškai 17,5 % mažiau negu vyrai.

Vienodo darbo užmokesčio diena minima kovo 5 dieną dėl konkrečios priežasties. Kad moters, uždirbančios 17,5 % mažiau, darbo užmokestis prilygtų vyro metiniam darbo užmokesčiui, ji turėtų dirbti dviem mėnesiais daugiau - iki kovo 5 d.

Darbo užmokesčio skirtumas reiškia, kad darbo vietoje esama diskriminacijos ir nelygybės, ir turi didžiulį poveikį. Pavyzdžiui, jei darbo užmokestis yra mažesnis, mažesnė bus ir pensija. Dėl to 22 % 65 metų ir vyresnių moterų gresia skurdas (palyginti su 16 % vyrų).

Siekdama užkirsti kelią šiai diskriminacijai Komisija:

  • parengs darbuotojų programas, pavyzdžiui, teiks apdovanojimus ir klasifikuos bendroves pagal tai, kaip joms sekasi siekti lyčių lygybės,
  • padės darbdaviams nustatyti ir koreguoti nepagrįstus darbo užmokesčio skirtumus suteikdama jiems atitinkamas priemones, tokias kaip vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumo skaičiuoklės,
  • skatins moteris ir vyrus rinktis profesijas, kuriose atitinkamos lyties atstovų yra per mažai,
  • padės moterims ir vyrams geriau derinti darbą ir asmeninį gyvenimą,
  • sieks didesnio darbo užmokesčio skaidrumo ir nagrinės darbo ne visą darbo dieną bei darbo pagal terminuotąsias darbo sutartis (dažnai tokia tvarka dirba moterys) poveikį vienodam darbo užmokesčiui.

ES stengiasi panaikinti ir dar vienos rūšies darbuotojų diskriminaciją - aukščiausių pareigybių neprieinamumą moterims.

Po šią savaitę įvykusio susitikimo su įmonių vadovais Komisija pradėjo skatinti viešąsias įmones savanoriškai pasirašyti įsipareigojimą English iki 2015 m. savo valdybose moterų skaičių padidinti 30 %, o iki 2050 m. - 40 %.

Po metų ES įvertins padarytą pažangą. Jeigu ji netenkins, Komisija ieškos teisinių ir kitų būdų priversti imtis pokyčių aukščiausiu lygmeniu. Šiuo metu Europos didžiausių bendrovių valdybose moterų yra tik 12 %.

Kovos su diskriminacija būdai siūlomi laikantis Komisijos lyčių lygybės strategijos ir taip pat bus akcentuojami Tarptautinę moters dieną - kovo 8-ąją.

Daugiau apie lyčių lygybę

Darbo užmokesčio skirtumo kampanija

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos