Naršymo kelias

2011-ieji - Europos savanoriškos veiklos metai - 06/01/2011

Europos savanoriškos veiklos metų logotipas su trimis susikabinusiomis rankomis © ES

Metus truksianti kampanija, per kurią bus pagerbiama savanorių veikla, nagrinėjami jiems kylantys sunkumai ir skatinama plėsti savanorių ratą.

Savanoriška veikla naudinga visiems, ji padeda suartinti bendruomenes. Savanoriai taip gali kažką grąžinti visuomenei ir įgyti naujų įgūdžių. Šios veiklos formų yra daug, pvz., pagalba sporto klube, mokykloje, ligoninėje ar teikiant labdarą. Šiandien apie 20 % europiečių dalį savo laiko skiria savanoriškai veiklai.

Europos savanoriškos veiklos metais DeutschEnglishfrançaisNederlands norima paskatinti į ją įsitraukti daugiau žmonių. To siekiama:

  • sudarant paprastesnes sąlygas tapti savanoriu;
  • skatinant savanorius, pavyzdžiui, oficialiai pripažįstant savanoriaujant įgytus įgūdžius;
  • gerinant savanoriškos veiklos kokybę - tuo tikslu organizuojamas mokymas, savanoriai skiriami į jų įgūdžius atitinkančias vietas;
  • informuojant apie savanoriškos veiklos reikšmę.

Per visus metus po ES keliaus grupė savanorių, kad supažindintų gyventojus su savo veikla. Kiekvienoje šalyje jie praleis po 10 dienų, per jas jie taip pat susitiks su politikos formuotojais ir aptars jiems svarbius klausimus.

27 žurnalistų savanorių komanda paeiliui nušvies kiekvieną šios kelionės etapą ir parengs filmuotų ir rašytinių reportažų seriją, kuri bus transliuojama ir skelbiama žiniasklaidoje ir internete.

Per metus įvyks keturios svarbios konferencijos, kuriose bus vertinami svarbiausi su savanoriška veikla susiję klausimai.

Nacionaliniu lygmeniu darbą koordinuos ESVM aljansas English - 33 Europos savanoriškos veiklos tinklų sambūris, įsteigtas 2007 m. Visi, kas norėtų tapti savanoriais, aljanso interneto svetainėje gali susirasti informacijos apie šios veiklos galimybes, įsipareigoti savanoriškai veiklai skirti tam tikrą laiką ir net sužinoti, kiek valandų jai jau įsipareigota skirti nuo sausio 1 d.

Savanorišką veiklą ES propaguoja jau daug metų, o 1996 m. įsteigė Europos savanorių tarnybą DeutschEnglishfrançais, kuri skatina jaunimą vykti į užsienio vietos bendruomenes padirbėti savanoriais.

Europos savanoriškos veiklos metai sutampa su JT inicijuotais renginiais tarptautinių savanoriškos veiklos metų dešimtmečiui pažymėti ir juos papildo.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos