Navigatsioonitee

2011 - Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta - 06/01/2011

Euroopa vabatahtlike aasta logo, millel on kujutatud 3 omavahel ühendatud kätt © EU

Terve aasta kestev kampaania, et tunnustada juba praegu tegutsevate vabatahtlike tööd, tegeleda nende ees seisvate väljakutsetega ja julgustada rohkem inimesi osalema.

Vabatahtlikust tööst on kasu kõigile ja see toob kogukonnad üksteisele lähemale. See on vabatahtlike võimalus midagi ühiskonnale vastu anda ja omandada uusi oskusi. Vabatahtlik tegevus võib esineda mitmel kujul, näiteks abistamine spordiklubis, koolis, haiglas või heategevusasutuses. Käesoleval hetkel loovutab umbes 20% eurooplastest oma aega vabatahtlikuks tegevuseks.

Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta DeutschEnglishfrançaisNederlands eesmärgiks on julgustada rohkem inimesi osalema:

  • lihtsustades vabatahtlikku tegevuse leidmist
  • tasudes vabatahtliku töö eest näiteks tunnustades ametlikult töö käigus omandatud oskusi
  • parandades vabatahtliku töö kvaliteeti, pakkudes koolitust ja leides vabatahtlikele sobivaid töökohti
  • suurendada teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest.

Aasta jooksul reisib ELis ringi grupp vabatahtlikke, kes näitavad inimestele, millist tööd nad teevad. Igas riigis veedetud 10 päeva jooksul kohtuvad nad ka poliitikakujundajatega, et arutleda nende jaoks oluliste küsimuste üle.

Ajakirjanike meeskond, mis koosneb 27st vabatahtlikust, annab ülevaate ringreisi igast etapist ja koostab erinevaid audiovisuaalseid ja kirjalikke aruandeid, mis avaldatakse meedias ja internetis.

Aasta jooksul toimub neli kõrgetasemelist konverentsi, et hinnata vabatahtliku tegevusega seotud võtmeküsimusi.

Riiklikul tasandil koordineerib tööd Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta allianss English. See on 2007. aastal asutatud 33st Euroopa vabatahtliku tegevuse võrgustikust koosnev ühendus. Potentsiaalsed vabatahtlikud saavad kasutada allianssi veebilehekülge, et leida informatsiooni vabatahtliku tegevuse võimaluste kohta, pühenduda vabatahtlikule tegevusele kindla aja jooksul ning isegi järgi vaadata, mitu vabatahtliku töö tundi on tehtud alates 1. jaanuarist.

EL on juba mitmeid aastaid edendanud vabatahtlikku tegevust ning 1996. aastal asutati Euroopa vabatahtlik teenistus DeutschEnglishfrançais, et julgustada noori inimesi välismaal kohalikes kogukondades vabatahtlikku tööd tegema.

Euroopa aasta langeb kokku ja täiendab ÜRO juhitud tegevust, et tähistada rahvusvahelise vabatahtlike aasta kümnendat aastapäeva.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad