Naršymo kelias

Miestai labiau pritaikomi neįgaliesiems - 03/12/2010

Aklasis su lazdele © ES

ES apdovanojo Ispanijos miestą Avilą kaip geriausiai pritaikytą neįgaliesiems.

Avilos miestui, garsiam nuo viduramžių išlikusiomis sienomis ir gausybe bažnyčių, buvo skirtas pirmasis ES neįgaliesiems geriausiai pritaikyto miesto apdovanojimas už pasiryžimą kurti neįgaliesiems palankesnę aplinką.

Šis metinis apdovanojimas yra ES strategijos pasirūpinti geresnėmis sąlygomis neįgaliesiems ir ginti jų teises visoje ES dalis. Apdovanojimai pradėti teikti siekiant geriau informuoti apie sunkumus, kurių neįgalieji patiria miestuose, ir pagerbti dalį mobilumo kliūčių pašalinusius miestus.

Vakaruose nuo Madrido esanti Avila apdovanojimą laimėjo už įdėtas pastangas neįgaliesiems pritaikyti viešuosius pastatus. Tai atidaus planavimo, vykdomo nuo 2002 m. bendradarbiaujant su neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių organizacijomis, rezultatas. Be to, paskatų imtis panašių veiksmų miestas suteikė privačiajam sektoriui ir neįgaliesiems geriau pritaikė turizmo infrastruktūrą bei sudarė geresnes sąlygas jiems įsidarbinti.

Tarp konkurso finalistų, be Avilos, buvo ir Barselona (Ispanija), Kelnas (Vokietija) bei Turku (Suomija). Jie buvo atrinkti iš 66 konkurse dalyvavusių Europos miestų.

Apdovanojimas įteiktas Briuselyje Europos neįgaliųjų dienos proga. Šiai dienai paminėti surengta dviejų dienų konferencija, pasibaigusi gruodžio 3 d.

Joje buvo aptariamas abipusis neįgalumo kortelių pripažinimas, galimybė studijuoti ir dirbti užsienyje, socialinės apsaugos sistemos, galimybės užsiimti laisvalaikio bei kultūrine veikla ir kitos temos.

Prieinamumo gerinimas neįgaliesiems yra vienas iš svarbiausių 2010 m. lapkritį patvirtintos 2010-2020 m. Europos strategijos dėl negalios klausimų.

Tarp strategijos pasiūlymų yra ir pastatų, transporto, kitų paslaugų pritaikymo neįgaliesiems bei jų galimybių naudotis informacijos ir ryšių technologijomis skatinimo veiksmai.

Apie 80 mln. ES gyvenančių žmonių turi didesnę ar mažesnę negalią. Dėl fizinių kliūčių, pavyzdžiui, studijų ar darbo vietoje, jiems gresia socialinė atskirtis. Dėl mažesnio neįgaliųjų užimtumo ir išsilavinimo jų skurdo lygis 70 % didesnis už vidurkį.

Plačiau apie rūpinimosi neįgaliaisiais politiką

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos