Navigačný riadok

Pracovné miesta bez hraníc - 01/10/2010

Veľtrhy práce, informačné burzy a semináre pre zamestnávateľov a potenciálnych zamestnancov z celej EÚ - Európske dni pracovných príležitostí 2010 potrvajú do polovice októbra.

Vysokoškoláci, absolventi či uchádzači o zamestnanie s praxou sa môžu zúčastniť na niektorom z 500 podujatí a osobne sa stretnúť s potenciálnymi zamestnávateľmi. Hlavnou témou jesenných Európskych dní pracovných príležitostí je pracovná mobilita v Európe.

Európsky pracovný trh vykazuje v roku 2010 prvé náznaky ozdravenia. Miera nezamestnanosti v EÚ sa od februára drží na konštantnej úrovni 9,6 %, čo svedčí o stabilizácii v oblasti zamestnanosti.

V porovnaní s hodnotami z uplynulých rokoch (9,1 % v júli 2009 a 6,7 % v júli 2008) je však jasné, že pracovný trh ešte stále sužujú dôsledky krízy.

Aj napriek tomu však v súčasnosti, keď je pracovný trh v Európe otvorený, končí úsilie mnohých Európanov o nájdenie východiska z nezamestnanosti na hraniciach vlastného štátu. Pomoc v tejto situácii by mali priniesť práve Európske dni pracovných príležitostí 2010: záujemcom o prácu už štvrtýkrát za sebou vo viac ako 200 mestách ponúkajú informácie o možnostiach pracovnej mobility v Európe.

Zamestnávatelia si môžu priamo na pracovných veľtrhoch overiť kvalifikáciu uchádzačov. Záujemcovia o zamestnanie tak majú šancu na jednom mieste absolvovať viacero pohovorov a nájsť si prácu svojich snov.

Na programe sú aj konferencie, informačné burzy a pracovné veľtrhy organizované v spolupráci s európskym portálom pre pracovnú mobilitu EURES, ktorý poskytuje verejné služby zamestnanosti s pomocou viac ako 750 poradcov.

Hlavným podujatím Európskych dní pracovných príležitostí je tzv. Job Day Europe EnglishfrançaisNederlands v Bruseli, ktorý sa koná pod záštitou Komisie v jej hlavnom sídle Berlaymont v sobotu 2. októbra od 10.00 do 17.00. V rámci neho ponúkne pracovné príležitosti okolo 40 zamestnávateľov.

Pre uchádzačov o prácu je pripravená aj konferencia a semináre, na ktorých sa môžu dozvedieť viac o hľadaní zamestnania v zahraničí a získať tipy ako uspieť na pracovnom pohovore.

Záujemcovia o toto podujatie sa môžu vopred zaregistrovať cez internet. Vstup je voľný pre všetkých, ktorí si so sebou prinesú minimálne 10 kópií svojho životopisu.

Viac o politike zamestnanosti EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy