Ścieżka nawigacji

Perspektywy zawodowe w Europie - 01/10/2010

Tej jesieni dzięki kolejnej edycji Europejskich Dni Pracy poszukujący zatrudnienia będą mieli okazję spotkać się z pracodawcami z całej Europy i podczas szkoleń oraz warsztatów dowiedzieć się, jak znaleźć pracę za granicą.

Tej jesieni osoby poszukujące pracy mogą spotkać się z pracodawcami na ponad 500 imprezach odbywających się w całej UE. Europejskie Dni Pracy to doskonała okazja dla świeżo upieczonych absolwentów oraz osób, które już pracują, aby dowiedzieć się, jakie są perspektywy zawodowe w innych krajach UE.

W tym roku na europejskim rynku pracy można było dostrzec pewne oznaki ożywienia. W pierwszej części roku sytuacja pod względem zatrudnienia ustabilizowała się, a stopa bezrobocia zatrzymała się na poziomie 9,6 proc.

Wciąż jednak jest wyższa niż w poprzednich latach - 9,1 proc. w lipcu 2009 r. i 6,7 proc. w lipcu 2008 r. - co dobitnie świadczy o tym, że rynek nie podniósł się jeszcze z kryzysu.

Wciąż jednak, pomimo otwarcia granic między krajami UE, niewielu Europejczyków próbuje uniknąć bezrobocia, poszukując zatrudnienia poza swoim krajem zamieszkania. Tegoroczne Europejskie Dni Pracy mają im w tym pomóc. W ponad 200 miastach Europy odbędą się różne imprezy, na których można będzie dowiedzieć się więcej o pracy za granicą.

Podczas targów pracy prowadzone są również rozmowy kwalifikacyjne. Poszukujący zatrudnienia mają więc okazję od razu znaleźć pracę swoich marzeń.

Poza tym odbędą się również konferencje i spotkania informacyjne zorganizowane we współpracy z EURES-em, europejską siecią publicznych służb zatrudnienia, w których udział weźmie ponad 750 doradców służących pomocą pracodawcom i poszukującym pracy.

Wydarzeniem głównym jest organizowany przez Komisję Europejską Europejski Dzień Pracy EnglishfrançaisNederlands , który odbędzie się w Brukseli 2 października w godzinach od 10.00 do 17.00 (budynek Berlaymont). Znajdzie się tam około 40 pracodawców z szeroką ofertą miejsc pracy.

Kandydaci mogą wziąć udział w konferencjach i warsztatach, aby dowiedzieć się, jak szukać pracy za granicą i jak przygotować się do rozmowy.

Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się przez Internet. Udział w targach jest bezpłatny. Radzimy przynieść ze sobą 10 egzemplarzy swojego życiorysu zawodowego.

Więcej na temat europejskiej polityki zatrudnienia

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki