Navigācijas ceļš

2010. gadā Eiropas Darba dienās līdz oktobra vidum pulcēsies darba meklētāji un darba devēji no visas ES, piedaloties darbavietu gadatirgos, semināros un darbsemināros.

Neatkarīgi no tā, vai jums kabatā vidusskolas vai augstskolas diploms vai varbūt lepojaties ar plašu pieredzi, varat šoruden atkal doties uz kādu no 500 pasākumiem visā ES, kur būs iespējams sastapt potenciālos darba devējus un uzzināt visu par darba vietām un darba mobilitātes iespējām Eiropā.

Eiropas darba tirgū jau kopš gada sākuma vērojamas pirmās atveseļošanās pazīmes: jau no februāra bezdarba līmenis ES nepārsniedz 9,6 %, tādējādi liecinot par stabilizēšanos nodarbinātības jomā.

Tomēr jāatzīst, ka 2009. gada jūlijā šis rādītājs bija 9,1 %, bet vēl gadu agrāk — tikai 6,7 %, un tas liek domāt, ka krīzes stingrais tvēriens vēl neatslābst.

Daudzi eiropieši, meklējot izeju no krīzes un bezdarba, arī mūslaiku Eiropā bieži apstājas pie dzimtenes robežām. Te vajadzētu nākt talkā 2010. gada Eiropas Darba dienām: vairāk nekā divsimt pilsētās jau ceturto reizi darba meklētājiem tiks stāstīts par profesionālās mobilitātes iespējām Eiropā.

Darbavietu gadatirgos uzņēmumi varēs uz vietas iepazīties ar potenciālajiem darbiniekiem un pārbaudīt viņu kvalifikāciju. Darba meklētājiem savukārt būs iespēja pēc veiksmīgas intervijas atrotīt piedurknes un uzreiz stāties savā sapņu darbā.

Konferences, informācijas biržas un darbavietu gadatirgus organizē sadarbībā ar EURES — Eiropas darba organizāciju sadarbības tīklu, kurā ir vairāk nekā 750 konsultantu.

Galvenais Eiropas Darba dienu pasākums ir Eiropas Darba diena EnglishfrançaisNederlands Briselē, ko Komisija rīko sestdien, 2. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 savā centrālajā mītnē Berlemona namā. Tur būs sastopami apmēram četrdesmit darba devēju, kam kabatā būs daudzi darba piedāvājumi.

Turklāt darba meklētāji konferencēs un darba grupās varēs uzzināt visu par strādāšanu citās Eiropas valstīs un iepazīties ar padomiem darba meklējumos.

Interesentiem iepriekš jāpiesakās internetā. Ieeja ir bez maksas visiem, kas līdzi paņēmuši vismaz desmit CV eksemplārus.

Vairāk par Eiropas nodarbinātības politiku

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites