Navigatsioonitee

2010. aasta Euroopa tööhõivepäevade raames kuni oktoobri keskpaigani korraldatavatel töömessidel ja seminaridel kohtuvad tööotsijad ja tööandjad kogu EList.

ELi tööotsijatel - põhikooli-, gümnaasiumi- ja kõrgkoolilõpetajatel ning juba varasema töökogemusega inimestel - on käesoleval sügisel võimalik Euroopa tööhõivepäevade raames korraldataval rohkem kui 500 üritusel kokku saada potentsiaalsete tööandjatega. Samuti saavad nad teavet töökohtade ning tööalase liikuvuse kohta Euroopas.

Euroopa tööturg on alates käesoleva aasta algusest näidanud taastumismärke. Alates veebruarist on ELi tööpuuduse määr püsivalt 9,6% tasemel ning see tähendab tööhõivenäitajate stabiliseerumist.

Siiski on tööpuuduse määr eelmiste aastatega võrreldes suurem - 2009. juulis oli kõnealune näitaja 9,1% ning 2008. aasta juulis 6,7%. See näitab selgelt, et tööturg ei ole veel kriisist väljunud.

Siiski ei otsi veel paljud eurooplased meie piirideta Euroopas kriisist ja tööpuudusest väljumiseks tööd väljaspool oma kodumaad. Euroopa tööhõivepäevad 2010 aitavad neil just seda teha. Rohkem kui 200 Euroopa linnas võivad tööotsijad tutvuda töövõimalustega välismaal.

Ettevõtjad saavad töömessidel kohapeal korraldada intervjuusid, et leida sobivate kvalifikatsioonidega potentsiaalseid töötajaid. Tööotsijail on võimalus tagada endale kohe unistuste töökoht.

Koostöös Euroopa tööturuasutuste võrgustikuga EURES, millesse kuulub üle 750 tööotsijaid ja -andjaid aitava nõustaja, korraldatakse konverentse ja teabeüritusi.

Euroopa tööhõivepäevade keskne üritus on Job Day Europe EnglishfrançaisNederlands Brüsselis, mille Euroopa Komisjon korraldab laupäeval 2. oktoobril kl 10-17 oma Berlaymont'i hoones. Kohal on ligikaudu 40 tööandjat, kellel on pakkuda paljusid erinevaid töökohti.

Lisaks sellele saavad tööotsijad osaleda konverentsidel ja seminaridel, kus saavad teavet ja näpunäiteid mõnes muus Euroopa riigis töö otsimiseks või sealsetele töökohtadele kandideerimiseks.

Huvitatud peavad end Internetis eelnevalt registreerima. Sissepääs on tasuta ning kaasa tasuks võtta vähemalt 10 koopiat oma CVst.

Lugege täiendavalt Euroopa tööhõivepoliitika kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad