Cesta

Nabídka pracovních míst bez hranic - 01/10/2010

Na veletrzích, seminářích a workshopech, které proběhnou v rámci Evropských dnů pracovních příležitostí v polovině října, se budou moci uchazeči o zaměstnaní seznámit s nabídkami zaměstnavatelů z celé EU .

Ať už máte výuční list, maturitu nebo diplom a momentálně hledáte v EU pracovní místo, můžete i letos na podzim využít některé z 500 akcí konaných v rámci Evropských dnů pracovních příležitostí. Může se vám zde podařit navázat kontakt se zaměstnavateli z vašeho oboru a určitě získáte další užitečné informace o pracovních příležitostech nebo o možnosti zaměstnání v jiném členském státě EU.

Evropský trh práce vykazuje od začátku roku první známky toho, že by mohl nastat obrat k lepšímu. Počet nezaměstnaných se v EU již nezvyšuje a od února zůstává na hodnotě okolo 9,6 %, což naznačuje, že situace se stabilizuje.

Z porovnání údajů z července 2009 (9,1 %) a července 2008 (6,7 %) je patrné, jak silně finanční krize pracovní trh zasáhla.

Mnoho Evropanů sice hledá východisko z krize, ale navzdory existenci jednotného trhu se při řešení nezaměstnanosti neodváží za hranice vlastní země. A právě to se pokoušejí změnit organizátoři letošních Evropských dnů pracovních příležitostí: Již počtvrté představí ve více než 200 evropských městech možnosti, které nabízí pracovní mobilita.

Uchazeči o zaměstnání, kteří se přijdou na pracovních veletrhy podívat, mohou přímo na místě absolvovat pohovor. Zaměstnavatelé zase budou mít příležitost najít vhodné kandidáty na volné pozice. Některým uchazečům se tak poštěstí odejít z veletrhu s pracovní nabídkou v kapse.

Všechny tyto veletrhy, konference a informační akce probíhají ve spolupráci se sítí EURES, která v Evropě poskytuje zájemcům o práci pomoc prostřednictvím pracovních úřadů jednotlivých členských států a sítě více než 750 poradců.

Hlavní akcí Evropských dnů je Job Day Europe EnglishfrançaisNederlands , který se koná v sobotu 2. října od 10 do 17 hodin v bruselském sídle Evropské komise, v budově Berlaymont. Prezentaci zde bude mít na 40 zaměstnavatelů.

Uchazeči se mohou vydat i na konference a workshopy, kde se dají získat další tipy týkající se práce v zahraničí.

Přihlásit se můžete ihned na internetu. Ti, kteří přinesou alespoň 10 kopií svého životopisu, mají vstup zdarma.

Další informace o politice EU v oblasti zaměstnanosti

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy