Navigācijas ceļš

Eiropieši joprojām saskaras ar šķēršļiem, kas liedz strādāt ārzemēs - 13/07/2010

Jauna sieviete laikrakstā pārskata darba piedāvājumus © ES

Aptauja parāda, ka katrs otrais eiropietis ir gatavs pārcelties uz dzīvi citā valstī, ja neizdosies dabūt darbu.

Pašlaik 11,3 miljoni eiropiešu dzīvo kādā citā ES dalībvalstī, kas nav tā, no kuras viņi nāk. Viņu skaits ir pieaudzis par 4 miljoniem salīdzinājumā ar laiku pirms desmit gadiem, bet joprojām tie ir tikai 2,3 % no ES iedzīvotāju kopskaita.

Uz šiem skaitļiem norādīts šodien publicētā ES ziņojumā English , kur secināts, ka joprojām ļoti maz ir to eiropiešu, kuri izmanto savas tiesības strādāt kaut kur citur ES, kaut arī tā ir viena no galvenajām ES vienotā tirgus priekšrocībām un arī šī tirgus panākumu svarīgs nosacījums.

Ziņojumā ir jaunākā informācija par ES migrējošo darba ņēmēju tiesībām, ievērojot pēdējos desmit gados pieņemtos Tiesas lēmumus, kuros šīs tiesības skaidrotas plašāk. Eiropas Savienības Tiesa, piemēram, nospriedusi, ka darba ņēmēji ir arī uz laiku nodarbināti cilvēki un sportisti, kurus algo citā ES dalībvalstī.

Ziņojums sagatavots atbilstīgi atsāktajiem centieniem panākt, lai eiropiešiem būtu vieglāk pārcelties uz dzīvi kādā citā ES dalībvalstī un tur strādāt. ES desmit gadu ekonomikas plānā norādīts, ka darbaspēkam jābūt mobilākam, jo tas ļaus samazināt bezdarbu, kas strauji pieaudzis recesijas laikā. Maijā bezdarba līmenis bija 9,6% salīdzinājumā ar 6,8% 2008. gada maijā pirms finanšu krīzes.

"Darba ņēmēju mobilitāte var palīdzēt samazināt bezdarbu, samērojot darbaspēka piedāvājumu ar brīvajām darbavietām," saka nodarbinātības komisārs Lāslo Andors. "Eiropieši atzīst šo faktu, bet joprojām saskaras ar šķēršļiem, kas kavē pārcelšanos uz dzīvi citā Eiropas valstī, lai tur strādātu."

Kopā ar ziņojumu publicēta aptauja parāda, ka 48 % eiropiešu darba zaudēšanas gadījumā apsvērtu iespēju meklēt darbu citā valstī vai reģionā. Turklāt 17 % nākotnē plāno strādāt ārzemēs.

Papildus juridiskiem šķēršļiem eiropieši saskaras ar administratīviem un prakstiskiem šķēršļiem. Mājoklis, uzņemošās valsts valoda un laulātā drauga nodarbinātība ir tikai daži no faktoriem, kas ietekmē pārrobežu mobilitāti.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites