Naršymo kelias

Dirbti užsienyje europiečiams vis dar kyla kliūčių - 13/07/2010

Mergina su pieštuku skaito darbo skelbimus laikraštyje © ES

Tyrimo duomenimis, kas antras europietis išvažiuotų į užsienį, jei nerastų darbo savo šalyje

Apie 11,3 mln. europiečių gyvena svečioje ES šalyje. Šis skaičius 4 mln. didesnis negu prieš dešimtmetį, bet tesudaro 2,3 % visų ES gyventojų skaičiaus.

Šie duomenys, pateikti šiandien paskelbtoje ES ataskaitoje English , liudija, kad savo teise dirbti bet kurioje ES šalyje - vienu iš pagrindinių Europos bendrosios rinkos privalumų, svarbių jos sėkmei, - naudojasi nepakankamai europiečių.

Ataskaitoje apžvelgiama, kaip pasikeitė ES darbuotojų migrantų teisės, Europos Teisingumo Teismui per pastarąjį dešimtmetį jas išplėtus. Pavyzdžiui, Teismas nusprendė, kad darbuotojų kategorijai priklauso ir laikinai dirbantys asmenys bei sportininkai, gaunantys užmokestį už darbą kitoje ES šalyje.

Ši ataskaita - tai dar viena pastanga supaprastinti europiečių įsidarbinimo kitoje ES šalyje sąlygas. ES naujame dešimties metų ekonomikos gaivinimo plane nurodoma, kad svarbiausia nedarbo mažinimo priemonė yra didesnis darbuotojų judumas. Nedarbas nuosmukio metu labai padidėjo: prieš finansų krizę 2008 m. gegužę jis sudarė 6,8 %, o tą patį šių metų mėnesį - 9,6 %.

"Darbuotojų judumas gali padėti mažinti nedarbą laisvas darbo vietas užimant tinkamiems darbuotojams. Europiečiai tai supranta, bet išvykti dirbti į kitą Europos šalį jiems vis dar kyla kliūčių", - pasakė už užimtumą atsakingas Komisijos narys László Andoras.

Kartu su ataskaita paskelbtas tyrimas rodo, kad 48 % europiečių svarstytų galimybę ieškotis darbo kitoje šalyje arba kitame regione, jei prarastų turimą darbą. 17 % ketina ateityje dirbti užsienyje.

Be teisinių barjerų europiečiams kyla ir administracinių bei praktinių kliūčių. Būstas, kalba, sutuoktinių užimtumas - tik keli tarptautinį judumą lemiantys veiksniai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos