Cesta

Evropanům, kteří chtějí pracovat v zahraničí, stále jim v tom brání řada překážek - 13/07/2010

Mladá žena si s tužkou prochází inzeráty s pracovními místy © ES

Podle průzkumu by polovina Evropanů byla ochotná se přestěhovat, pokud by doma nemohli najít práci

Přibližně 11,3 milionu Evropanů se odstěhovalo ze své země a nyní žijí v jiné zemi EU. To je o čtyři miliony více než před deseti lety. Stále to však představuje pouhé 2,3 % populace Unie.

Tyto údaje vyplývají ze zprávy EU English , která byla dnes zveřejněna a která ukazuje, že možnost pracovat kdekoli v EU občané Unie nevyužívají dostatečně. Přitom jde o jednu z hlavních výhod, jež přináší jednotný evropský trh, a zároveň jeden z hlavních předpokladů jeho úspěchu.

Zpráva se zabývá aktuálním stavem práv migrujících pracovníků v Evropské unii, jejichž rozsah se za posledních deset let díky rozhodnutím Soudního dvora rozšířil. Mezi migrující pracovníky se tak např. počítají i lidé, kteří jsou zaměstnáni jen dočasně, nebo profesionální sportovci, kteří působí v cizině (v rámci EU).

Zpráva chce přispět k tomu, aby se podařilo usnadnit podmínky těm Evropanům, kteří chtějí pracovat v jiné zemi EU. Nový ekonomický plán Unie na příštích deset uvádí mobilitu pracovních sil jako jeden z klíčových faktorů pro snížení nezaměstnanosti, která v důsledku recese rapidně stoupla. V květnu letošního roku dosáhla 9,6 % - v květnu 2008, před propuknutím finanční krize, přitom činila jen 6,8 %.

"Mobilita pracovníků může výrazně snížit nezaměstnanost, protože se díky ní může nabídka pracovní síly snáze přizpůsobit nabídce pracovních míst," upozornil komisař pro zaměstnanost László Andor. "Evropané si toho jsou vědomi, jenže pokud chtějí vyrazit do jiné evropské země za prací, stále čelí mnoha překážkám."

Spolu se zprávou byl dnes zveřejněn i průzkum, z jehož výsledků vyplývá, že 48 % Evropanů by v případě, že by jim hrozila ztráta zaměstnání, zvážilo odchod do jiné země nebo regionu za prací. 17 % práci v zahraničí v budoucnu plánuje.

Kromě právních překážek brání tomu, aby více lidí odcházelo za prací do jiné země EU, i administrativní bariéry a praktické problémy. Jde o problémy s bydlením, nedostatečnou jazykovou vybavenost, ale i jiné faktory, např. to, zda se práci podaří najít i partnerovi či partnerce.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy