Navigācijas ceļš

ES sāk pensiju nākotnes sabiedrisku apspriešanu - 07/07/2010

Sabiedrības novecošanās un ekonomikas krīze apgrūtina pensiju sistēmas. Jaunā ES ziņojumā aplūkotas dažādas iespējas un iedzīvotāji aicināti izteikt savu viedokli.

Pašlaik Eiropas Savienībā ir četras darbspējīga vecuma personas (15-64 g. v.) uz vienu personu vecumā no 65 gadiem un vairāk. 2060. gadā šī proporcija būs divi cilvēki aktīvajā vecumā uz vienu cilvēku vecumā virs 65 gadiem. ES dalībvalstu valdībām darbspējīgo iedzīvotāju īpatsvara samazināšanās rada divkāršu problēmu: tā nozīmē mazākus ienākumus pensiju finansējumam un vairāk pensionāru.

Ekonomiskā krīze ir papildu slogs. Tā pārslogo valstu finanses un mazina daudzu privāto pensiju fondu vērtību. Šobrīd 73% eiropiešu sagaida, ka saņems zemākas pensijas, strādās ilgāk vai būs spiesti ietaupīt vairāk. 54% raizējas par nabadzību vecumdienās.

Šodien publicētā ziņojumā Komisija analizē dažādas iespējas, kā saglabāt pensiju sistēmas. Piemēram, tā ierosina mudināt cilvēkus, lai viņi ilgāku laiku paliktu darba tirgū un izmantotu iespējas strādāt citās ES valstīs. Cits priekšlikums: atvērt ES pensiju shēmu tirgu un gādāt par iedzīvotāju informētību, lai viņi varētu veikt apzinātu izvēli pensiju jautājumā.

Iedzīvotāji ir aicināti izteikt savu viedokli par ziņojumā aplūkotajiem jautājumiem. Šajā apspriešanā var piedalīties līdz 15. novembrim.

Pensiju nākotne ES

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites