Naršymo kelias

ES pradeda diskusijas dėl pensijų ateities - 07/07/2010

Dėl gyventojų senėjimo ir ekonomikos krizės pensijų sistemų padėtis tapo labai sudėtinga. Naujoje ES ataskaitoje supažindinama su galimais politiniais šios problemos sprendimo būdais ir kviečiama teikti atsiliepimus apie juos.

Šiuo metu Europos Sąjungoje kiekvienam 65-erių arba vyresniam gyventojui tenka keturi darbingo amžiaus (15–64 m.) žmonės. Iki 2060 m. jų sumažės perpus. Dėl mažėjančio darbingų žmonių skaičiaus ES vyriausybės gauna mažiau pajamų valstybinėms pensijoms finansuoti, o į pensiją išeinančių žmonių skaičius didėja.

Ekonomikos krizė dar labiau paaštrino padėtį: dėl jos padidėjo viešojo finansavimo poreikis ir sumažėjo daugelio privačių pensijų kaupimo fondų vertė. Tikėtina, kad dabar 73 % europiečių gaus mažesnes pensijas, dirbs ilgesnį laiką arba turės sukaupti daugiau lėšų. 54 % nerimauja, kad jų laukia skurdi senatvė.

Šiandien paskelbtame dokumente Komisija nagrinėja pensijų sistemų apsaugos galimybes. Siūloma žmones raginti neskubėti pasitraukti iš darbo rinkos ir pasinaudoti darbo kitose ES šalyse galimybėmis, Europos rinkoje taikyti daugiau pensijų kaupimo sistemų rūšių ir padėti žmonėms pagrįstai nuspręsti dėl savo pensinių pajamų.

Visuomenė raginama teikti pastabas dėl dokumente iškeltų klausimų iki lapkričio 15 d.

Daugiau apie būsimas ES pensijas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos