Naršymo kelias

Romai: kaip išeiti iš užburto rato? - 08/04/2010

Romai klasėje ©ES

Valstybės narės raginamos geriau naudoti romų socialinei integracijai skirtas ES lėšas.

Po 2004 m. ir 2007 m. ES plėtros į rytus ES gyvenančių romų gerokai padaugėjo. Romų bendruomenė yra didžiausia Europos Sąjungos etninė mažuma. Jai šiandien priklauso apie 10-12 mln. narių.

Dauguma romų gyvena skurde ir visuomenės užribyje. Jų galimybės mokytis, dirbti ir gydytis labai ribotos, o išeiti iš šio užburto rato labai sunku.

Todėl Europos Komisija parengė programą, kuri turėtų padėti spręsti svarbiausias romų integracijos problemas. ES tam skyrė lėšų, kurias valstybės narės turėtų naudoti veiksmingiau.

Svarbiausias ES paramos lėšų šaltinis - Europos socialinis fondas, kurio biudžetas - apie 12 mlrd. eurų, t. y. apie 10 % bendro ES biudžeto. Iš šio fondo finansuojami socialinei sanglaudai ES stiprinti skirti projektai.

Šiandien - Tarptautinę romų dieną - ir rytoj Ispanijos Kordobos mieste vyksiančiame Antrajame Europos aukščiausiojo lygio susitikime romų klausimais bus aptarta iki šiol padaryta pažanga ir naujoji Komisijos strategija.

Konferencijoje dalyvauja ES institucijų, valstybių narių ir pilietinės visuomenės organizacijų, tarp jų ir romų, atstovai. Joje taip pat turėtų dalyvauti Pasaulio banko direktorius Theodore Ahlers ir investicinės bankininkystės specialistas bei filantropas George Soros.

Kita svarbi konferencijos tema - ES kovos su diskriminacija ir rasizmu taisyklių įgyvendinimas valstybėse narėse. Komisija ėmėsi teisinių veiksmų prieš 24 ES šalis, nesilaikiusias šioje srityje prisiimtų įsipareigojimų. 12 iš šių teisinių procedūrų tebevyksta.

Šios srities taisyklės yra labai svarbios. Tai rodo 2009 m. ES pagrindinių teisių agentūros atlikta apklausa English : daugiau nei pusė apklaustųjų romų tvirtino, kad per paskutiniuosius 12 mėnesių patyrė diskriminaciją.

ES ir romai

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos