Naršymo kelias

Konferencija, kurioje bus pristatyti ES finansuojami projektai, skirti romų gyvenimo sąlygoms pagerinti

Ispanijoje gyvena viena iš didžiausių ES romų bendruomenių (700 000 žmonių). Kaip ir kitur Europoje, jie kenčia nuolatinę diskriminaciją, gyvena dideliame skurde, jiems sunku rasti darbą.

2000 m. ES iš dalies finansavo projektą „Acceder“ („Prieiga“), kuriuo bedarbiams Ispanijoje siekta padėti rasti darbą, pritaikant profesinį rengimą darbdavių poreikiams. Iki 2009 m. birželio beveik 34 000 žmonių, dauguma iš jų – romai, padedami šios programos rado darbą.

Ispanijos pavyzdys buvo vienas iš 30 projektų, su kuriais supažindinta ES surengtoje sėkmingos pagalbos romams pristatymo konferencijoje българскиčeštinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarportuguêsRomânaslovenčina . Tarp 500 konferencijos dalyvių buvo įvairaus lygmens valdžios atstovų, atsakingų už politikos formavimą. Jie siekė nustatyti geriausius ES finansuojamų projektų praktinės veiklos pavyzdžius ir rasti būdų, kaip pasidalyti šiomis žiniomis su mokyklomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir įmonėmis.

Manoma, kad ES gyvena 10–12 mln. romų – tai viena iš didžiausių Europos etninių mažumų grupių. Dauguma jų gyvena visiškame skurde, visuomenės užribiuose, turi mažai galimybių gauti darbo, mokytis ar naudotis sveikatos priežiūros sistemos paslaugomis.

ES jau ilgą laiką remia valstybių narių pastangas diegti veiksmingą romų integracijos politiką. Romų konferencija surengta kaip Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų kampanijos dalis. Rezultatai bus aptarti balandį per antrąjį ES aukščiausiojo lygio susitikimą romų klausimais.

ES pagalba romams

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos