Naršymo kelias

Moterų darbo užmokestis vis dar mažesnis nei vyrų - 05/03/2010

Komisija aktyviau sieks mažinti darbo užmokesčio skirtumus.

Europos Sąjungoje moterys vidutiniškai uždirba 18 % mažiau nei vyrai. Per pastaruosius 15 metų šis skirtumas tik truputį sumažėjo, o kai kuriose šalyse net padidėjo.

Už teisingumą ir pagrindines teises nuo šiol atsakingos Komisijos narės Viviane Reding DeutschEnglishfrançais teigimu, tai, kad atlyginimai tebesiskiria, ne tik nesąžininga moterų atžvilgiu, bet ir trukdo augti ekonomikai. Senėjant ES visuomenei reikia, kad dirbtų kuo daugiau moterų.

„Krizės laikais vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas – tai per didelė kaina Europai“, – teigė V. Reding, spaudos konferencijoje artėjant tarptautinei moters dienai (kovo 8-ąją) kalbėjusi kartu su Pirmininku J. M. Barroso.

Ji pažadėjo didinti darbdavių informuotumą, skatinti dirbančių vyrų bei moterų lygybę ir remti skirtumų matavimo priemonių kūrimą. Anot Komisijos narės, darbdaviams gali būti taikomos griežtesnės sankcijos.

J. M. Barroso pasakė, kad antrą jo kadenciją moterų teisėms bus skiriamas ypatingas dėmesys – ateinančiais penkeriais metais visose politikos srityse bus atsižvelgiama į lyčių klausimus. Jis išskyrė penkias pagrindines veiksmų sritis, tarp jų darbo rinkų, sprendimų priėmimo vaidmenų, smurto dėl lyties ir išorės santykių. Ši Moterų chartija Deutsch (de) English (en) français (fr) português (pt) bus naujos ES strategijos, kuri bus parengta šiais metais, pagrindas.

Naujo ES tyrimo pdf - 2 MB [2 MB] English (en) duomenimis, 80 % europiečių pritaria, jog reikia skubiai imtis veiksmų, kad algų skirtumas sumažėtų. Buvo turimas omenyje vidutinis vyrų ir moterų gaunamų pajamų per valandą skirtumas visoje ekonomikos sistemoje. Kitaip tariant, jei vyras uždirba vieną eurą, moteris uždirba tik 82 euro centus.

Skirtumai tarp šalių labai dideli. Taip yra dėl skirtingų vyrų ir moterų darbo modelių, pavyzdžiui, įvairių specialybių proporcijų, darbo trukmės, darbo visą ar nevisą darbo dieną.

Tai nebūtinai reiškia, kad už panašų darbą skiriami skirtingi atlyginimai. Beje, ES tyrimai rodo, kad pastaraisiais metais tiesiogiai diskriminuojama mažiau žmonių. Teigiama, kad darbo užmokesčio skirtumai susiję su tradicijomis, stereotipais bei asmeninio gyvenimo ir darbo derinimo problemomis.

Europoje didėja dirbančių moterų skaičius, jos sudaro beveik 60 % visų naujų absolventų. Tačiau atsakingas pareigas užima mažiau moterų negu vyrų. Daugiau moterų dirba mažiau pelningą darbą.

Daugiau apie vyrų ir moterų padėtį ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos