Naršymo kelias

Besilaukianti moteris su kūdikiu glėbyje dirba kompiuteriu © ES

Europiečiai gana patenkinti savo asmenine padėtimi, bet mažiau patenkinti savo šalies ekonomine ir socialine aplinka.

Iš šiandien paskelbto ES tyrimo matyti, kad, nepaisant ekonominio sunkmečio, europiečiai iš esmės patenkinti savo gyvenimu ir optimistiškai žvelgia į savo netolimą ateitį.

Tačiau galvodami apskritai apie padėtį savo šalyje dauguma respondentų mato mažai priežasčių džiaugtis.

Trisdešimtyje valstybių – 27 ES šalyse, Kroatijoje, Turkijoje ir Buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje – buvo apklausta beveik 27 000 žmonių.

Tyrimas vyko tris savaites gegužės ir birželio mėnesiais – tuo metu, kai Europa bandė rasti išeitį iš giliausio per kelis dešimtmečius ekonomikos nuosmukio. Tyrimo rezultatai įtraukti į Europos Komisijos 2009 m. socialinių tendencijų Europoje ataskaitą DeutschEnglishfrançais .

Respondentų buvo prašoma įvertinti savo gerovę atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip jų darbas, būstas ir namų ūkio finansai.

Šalių pasitenkinimo lapsnis labai skiriasi. Apskritai Šiaurės ir Vakarų Europos gyventojai labiau patenkinti savo dalia ir viltingiau žvelgia į ateitį nei Pietų ir Rytų Europos gyventojai.

Labiausiai savo gyvenimu patenkinti danai, jį vertinantys 8 taškais skalėje nuo -10 iki +10. Švedija, Nyderlandai ir Suomija – taip pat sąrašo viršuje. Niūriausios nuotaikos – Bulgarijoje (-1,9 taško), panašiai nusiteikę ir vengrai, graikai bei rumunai.

Už socialinius reikalus atsakingas Komisijos narys Vladimíras Špidla rezultatus pavadino guodžiančiais: „Nepaisant sunkios ekonominės padėties, dauguma europiečių patenkinti savo gyvenimu“.

Respondentai taip pat vertino sąlygas savo šalyje – ekonomiką, darbo rinką, gyvenimo išlaidas, būstą ir viešąjį administravimą. Nors asmenine gerove patenkinti daugelis žmonių, pastaraisiais klausimais pareikštas didelis nepasitenkinimas. Europiečiai ne tik mano, kad per pastaruosius penkerius metus padėtis suprastėjo. Jų nuomone, ji dar blogės.

Be to, europiečių buvo paprašyta pareikšti nuomonę apie pagrindines socialinės politikos kryptis, pavyzdžiui, pensijas ir bedarbio pašalpas. Ir čia nuomonės buvo neigiamos, o ateities perspektyvos liūdnos, išskyrus vieną klausimą: daugelis respondentų išreiškė pasitenkinimą, nors ir mažą, sveikatos priežiūra.

 

Specialus socialinės padėties klausimams skirtas „Eurobarometro“ tyrimas English (en) français (fr)

2009 m. socialinės padėties ataskaita DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos