Naršymo kelias

16 % Europos gyventojų teigia buvę diskriminuojami - 10/11/2009

Neįgaliųjų vežimėlyje sėdintis šaltkalvis © EB

Daugumos europiečių nuomone, diskriminacija dėl amžiaus – didėjanti problema.

Naujausios ES apklausos apie diskriminaciją duomenimis, per ekonomikos nuosmukį vis daugiau europiečių mano, kad amžius gali tapti kliūtimi darbo rinkoje.

Dabar apie 58 % Europos gyventojų (palyginti su 42 % prieš metus) mano, kad diskriminacija dėl amžiaus – plačiai paplitusi problema jų šalyje. Dar didesnė dalis – 64 % – įsitikinę, kad darbuotojai Europoje bus daugiau diskriminuojami dėl amžiaus ekonomikos nuosmukio laikotarpiu.

Tačiau apklausa nebuvo siekiama nustatyti, ar diskriminuojamieji buvo laikomi pernelyg jaunais, ar per senais. Tyrime teigiama, kad radikaliam visuomenės nuomonės pokyčiui įtakos turėjo didelis jaunimo nedarbas. Taip pat pažymima, kad vyresni nei 40 metų žmonės daugiau linkę skųstis diskriminacija dėl amžiaus.

Apklausa Englishfrançais buvo vykdoma dvi gegužės ir birželio savaites. 27 ES valstybėse ir 3 ES narystės siekiančiose šalyse – Kroatijoje, Buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje ir Turkijoje – apklausta beveik 27 000 gyventojų. Buvo klausiama apie šešių rūšių diskriminaciją: dėl etninės kilmės, lyties, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos ir religijos.

Buvo pastebėta, kad visuomenės nuomonė taip pat keitėsi ir neįgaliųjų diskriminacijos atžvilgiu. Per praėjusiais metais surengtą panašią apklausą dauguma respondentų manė, kad tokios rūšies diskriminacija reta. Dabar dauguma apklaustųjų įsitikinę, kad problema yra plačiai paplitusi ir greičiausiai dar didės, nes nedarbo lygis tebekyla.

Vis dėlto bendra respondentų, teigiančių, kad su jais asmeniškai praėjusiais metais buvo kaip nors nesąžiningai elgiamasi (nelygu, kokios priežastys), dalis nekito – ji buvo 16 %.

Tas pats pasakytina ir grupuojant diskriminaciją pagal rūšį. Pavyzdžiui, žmonių, asmeniškai patyrusių diskriminaciją dėl amžiaus ir lyties, skaičius nedidėjo.

Etninių grupių diskriminacija vis dar laikoma didžiausia problema: 61 % respondentų – maždaug tiek pat kaip ir praėjusiais metais – mano, kad ji įprasta jų šalyje. Tačiau dabar nedaug skiriasi ir diskriminacijos dėl amžiaus vertinimas (58 %).

Apklausos rezultatus numatyta aptarti kitą savaitę Stokholme įvyksiančiame Europos aukščiausiojo lygio susitikime nelygybės klausimais.

ES pradėjo stebėti visuomenės nuomonę diskriminacijos klausimais 2006 m. Tai buvo kampanijos, kuria siekiama piliečius geriau supažindinti su jų teisėmis, dalis. Per paskutinę apklausą nustatyta, kad tik vienas iš trijų europiečių žino savo teises šioje srityje.

Plačiau apie kovą su diskriminacija ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos