Navigačný riadok

Hudobná súťaž má mladých povzbudiť k aktivitám zameraným na boj proti chudobe.

EÚ je najväčším poskytovateľom rozvojovej pomoci – v roku 2008 predstavoval jej príspevok 60 % z celosvetovej pomoci. Napriek tomu žila v roku 2005 viac ako miliarda ľudí na celom svete v chudobe.

Snahy EÚ idú ruka v ruke s miléniovými rozvojovými cieľmi Englishespañolfrançais OSN, medzi ktoré patrí odstránenie extrémnej chudoby, t. j. života na hranici 1,25 dolára denne. Ďalšími cieľmi sú zabezpečenie všeobecného základného vzdelania a zníženie úmrtnosti detí.

Zámerom programu EÚ pod názvom Pomáham chudobným българскиčeštinaελληνικάEnglishfrançaislietuvių kalbapolskiRomâna je zapojiť mladých ľudí do pomoci krajinám, ktorých obyvatelia trpia chudobou. EÚ za týmto účelom vytvorila špeciálne webové stránky, na ktorých môžu mladí napríklad prostredníctvom Európskej dobrovoľníckej služby DeutschEnglishfrançais vyhľadať mimovládnu organizáciu, ktorá hľadá pomocníkov. Okrem iného tu nájdu užitočné informácie o rozvojovej politike EÚ a rôznych projektoch, ktoré sú zamerané napríklad na bezpečnosť potravín alebo predchádzanie konfliktom.

Začínajúci hudobní skladatelia alebo skupiny môžu vyskúšať svoje šťastie v tematickej hudobnej súťaži българскиčeštinaελληνικάEnglishfrançaislietuvių kalbapolskiRomâna, ktorá má prilákať záujem mládeže na problematiku chudoby. Súťaž je určená záujemcom od 15 do 30 rokov a hlasovanie za najlepšiu pieseň/interpreta bude prebiehať on-line. Víťaz získa možnosť nahrať svoju skladbu v profesionálnom štúdiu a vystúpiť v Štokholme počas „Európskych rozvojových dní 2009 Englishfrançais“.

Zámerom tohto výročného podujatia je vytvoriť celosvetovú koalíciu proti chudobe. Zúčastní sa na ňom približne 4 000 ľudí z 125 krajín, aby prediskutovalo najnovšie otázky a iniciatívy. Podujatia, stretnutia zainteresovaných strán a výstavy sú voľne prístupné pre všetkých účastníkov a poskytujú množstvo príležitostí na výmenu informácií a vytváranie partnerstiev.

Neskôr tohto roku sa bude konať slávnostné odovzdávanie ceny mládeže v oblasti rozvoja za najlepší videoklip alebo plagát na tematiku rozvoja v Afrike.

Viac informácií o opatreniach EÚ proti chudobe Englishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy