Navigatsioonitee

Võitle vaesuse vastu muusikaga - 03/08/2009

Lauluvõistlus julgustab noori astuma vastu vaesusele kõikjal maailmas.

Euroopa Liit on olulisim arengumaade toetaja – 2008. aastal andis EL 60 % kogu arengumaadele võimaldatavast abist. Ent veel 2005. aastal elas üle miljardi inimese maailmas endiselt vaesuses.

ELi jõupingutused on kooskõlas ÜRO aastatuhande arengueesmärkidega Englishespañolfrançais, milledest üks seisneb äärmise vaesuse (elatis väiksem kui 1,25 USA dollarit päevas) kõrvaldamises. Muude eesmärkide hulka kuuluvad kõigile alghariduse võimaldamine ning laste suremuse vähendamine.

ELi algatuse „I fight poverty българскиčeštinaελληνικάEnglishfrançaislietuvių kalbapolskiRomâna” eesmärk on kaasata teismelisi võitlusse kõnealuste raskustega. Kampaania veebisaidil julgustatakse noori eurooplasi algatuses osalema, kasutades näiteks Euroopa vabatahtlikku teenistust DeutschEnglishfrançais abi vajava valitsusvälise organisatsiooni leidmisel. Samuti selgitatakse ELi arengupoliitikat ning projekte, mis tegelevad muuhulgas selliste küsimustega nagu toiduga kindlustatus ja konfliktide ennetamine.

Algajad heliloojad või bändid võivad oma õnne proovida ka võistlusel „Muusikaga vaesuse vastu” българскиčeštinaελληνικάEnglishfrançaislietuvių kalbapolskiRomâna. Noored vanuses 15–30 aastat võivad esitada oma vaesusevastast võitlust käsitlevaid laule ning kõigil on võimalus hääletada Internetis oma lemmiku poolt. Võitja saab võimaluse oma laul stuudios professionaalselt salvestada ning esineda 2009. aasta Euroopa arengupäevadel Englishfrançais Stockholmis.

Selle iga-aastase ürituse eesmärk on luua ülemaailmne vaesusevastane koalitsioon. 4 000 inimest 125 riigist arutavad viimaseid küsimusi ja algatusi. Kõik osalejad võivad kutsuda kõnelejaid, korraldada üritusi, kohtumisi ja näituseid, mis pakub palju võimalusi ideede jagamiseks ja partnerlussuhete loomiseks.

Hiljem käesoleval aastal antakse üle ka arenguteemaline noortepreemia inimarengut Aafrikas kajastava parima video või plakati eest.

Lisateave ELi vaesusevastase tegevuse kohta Englishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad