Cesta

Hudební soutěž pobízí mladé lidi, aby pozvedli své hlasy proti chudobě.

Nejvíce pomoci rozvojovým zemím poskytuje Evropská unie. V roce 2008 to bylo celkem 60 % celosvětové pomoci. I přesto však v roce 2005 žila více než miliarda lidí v chudobě.

Toto úsilí EU souvisí s rozvojovými cíli tisíciletí Englishespañolfrançais OSN, jedním z nichž je i vymýcení extrémní chudoby, za kterou se považuje méně než 1,25 dolaru na den na živobytí. Mezi další cíle patří zajištění základního vzdělání pro všechny a snížení dětské úmrtnosti.

Program EU s názvem „Bojuji proti chudobě“ se snaží do boje proti bídě zapojit i mládež. Internetové stránky kampaně povzbuzují mladé Evropany k angažovanosti. Například je vybízejí k tomu, aby si prostřednictvím Evropské dobrovolné služby DeutschEnglishfrançais našli nevládní organizaci, která hledá pomocníky. Mladí na stránkách také naleznou vysvětlení rozvojové politiky EU a projekty, které se týkají například zajišťování potravin či předcházení konfliktům.

Mladí skladatelé a skupiny mohou zase vyzkoušet štěstí v soutěži „Hudbou proti chudobě“. Hudebníci ve věku 15–30 let mohou složit píseň o boji proti chudobě a lidé pak mohou dát on-line hlas své oblíbené skladbě. Vítěz dostane možnost si nahrát svou píseň v profesionálním studiu a vystoupit na „Evropských dnech rozvoje 2009 Englishfrançais “ ve Stockholmu.

Tato každoroční akce se snaží vybudovat celosvětovou koalici proti chudobě. Okolo 4 000 lidí ze 125 zemí zde bude diskutovat o nejnovějších problémech a iniciativách. Všichni účastníci se mohou podílet na organizaci diskuzí, setkání a výstav, během kterých si mohou vyměňovat nápady a zakládat partnerství.

Ke konci roku bude rovněž udělena cena pro mládež v oblasti rozvoje za nejlepší videonahrávku nebo plakát o rozvojové pomoci v Africe.

Další informace o boji EU proti chudobě Englishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy