Navigācijas ceļš

Sieviete stumj ratiņus tekstilizstrādājumu rūpnīcā ©Reporters

Pētījumā konstatēts, ka eiropiešus nomāc bailes palikt bez darba.

Katrs trešais eiropietis ir “ļoti noraizējies” par darba zaudēšanu, un vēl vairāk ir to, kuri raizējas, ka viņu laulātie vai bērni nākamjos mēnešos varētu palikt bez darba.

Rezultāti, kas gūti ES pasūtītā pētījumā English (en) français (fr) , kuru veica jūnijā, nevienu nepārsteidza. Eiropa pūlas izkļūt no dziļākās recesijas kopš pēckara perioda. Paredzams, ka tās ekonomikas lejupslīde šogad sasniegs 4%. Monetārie un nodokļu pasākumi varētu sākt darboties 2010. gadā, bet tad jau būs zaudēti 8,5 miljoni darbavietu.

“Saprotams, ka eiropieši raizējas par krīzes ietekmi uz viņu darbavietām un ģimenēm,” paziņoja nodarbinātības komisārs Vladimirs Špidla. “Tāpēc, krīzei sākoties, tūlīt tika veikti Eiropas mēroga pasākumi, lai iegrožotu tās ietekmi uz nodarbinātību.”

Komisārs norādīja uz ES priekšlikumu izveidot mikrokreditēšanas sistēmu, kas paredz nelielus aizdevumus, lai palīdzētu cilvēkiem sākt uzņēmējdarbību vai attīstīt uzņēmumus, kas jau darbojas.

Komisija arī vēlas nodrošināt vairāk tūlītēja finansējuma, lai sekmētu apmācību darbavietā, un paplašināt darba ņēmēju atbalstam izveidotā fonda darbību, lai palīdzētu viņiem pielāgoties izmaiņām starptautiskajā tirdzniecībā.

Septiņi no desmit eiropiešiem uz jautājumu, ko viņi domā par šādu politiku, atbildējuši, ka tā ir vērtējama pozitīvi. Trešdaļa aptaujāto uzskata, ka ES būtu jāatvēl vairāk finansējuma darbavietu radīšanai.

Pērn darbu zaudēja vismaz 4 miljoni cilvēku, bezdarbam straujāk pieaugot jauniešu vidū. ES statistikas aģentūra ziņo, ka šī gada pirmajos trijos mēnešos bezdarbs to eiropiešu DeutschEnglishfrançais vidū, kuri ir jaunāki par 25 gadiem, sasniedza 18%, tādējādi vairāk nekā divkārt pārsniedzot kopējo bezdarbu 8,3%.

Lai palīdzētu jauniešiem izcīnīt savu vietu darba tirgū, Komisija aicina visus ES uzņēmumus nodrošināt praksi 5 miljoniem praktikantu.

ES pasākumi, lai pārvarētu recesiju

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites