Navigācijas ceļš

Mikrokredīti Eiropas bezdarbniekiem - 03/07/2009

Vīrietis uzvalkā pārlūko darba piedāvājumus ©EC

ES ierosina mikrokreditēšanas instrumentu, lai mudinātu bezdarbniekus sākt uzņēmējdarbību.

Par mikrokredītiem ekonomisti parasti sauc nelielus aizdevumus, ko izmanto, lai nabadzīgās valstīs cilvēkiem palīdzētu izveidot savu uzņēmumu.

Tomēr pašreiz, valdot sen nepieredzēta mēroga recesijai, interese par mikrokredītiem pieaug arī ekonomiski attīstītajās valstīs.

Komisija nāk klajā ar priekšlikumu mikrofinansēšanas English jomā, lai piedāvātu bez darba palikušajiem cilvēkiem nelielus aizdevumus, kas ļautu viņiem izveidot uzņēmumu un palīdzētu izvērst jau izveidotus uzņēmumus. Priekšlikums izskaidrots rīcības plānā nodarbinātības stimulēšanai English.

Aizdevumi būtu pielāgoti uzņēmumiem, kas nodarbina mazāk nekā desmit cilvēkus. ES šādu uzņēmumu ir vairāk nekā 90%. Katrs no tiem varētu saņemt aizdevumu 25 000 eiro apmērā.

Finanšu krīzes rezultātā kreditēšana tika pārtraukta, un miljoniem cilvēku zaudēja darbu. Paredzams, ka šogad ES ekonomika pasargās vismaz 3,5 miljonus darbavietu.

“Vēlamies piedāvāt bezdarbniekiem jaunu iespēju — vieglāku piekļuvi kredītiem, kas izmantojami uzņēmuma izveidei vai attīstībai,” paziņoja nodarbinātības komisārs Vladimirs Špidla. “Vēlamies veicināt mazo uzņēmumu turpmāku attīstību, neskatoties uz krīzi.”

Jaunajai mikrokreditēšanas shēmai iedalītu apmēram 100 miljonus eiro. Šis sākotnējais budžets ar citu finanšu iestāžu palīdzību, piemēram Eiropas Investīciju bankas palīdzību, ļautu mobilizēt vairāk nekā 500 miljonus eiro.

Jauniem cilvēkiem, kuri būs gatavi sākt vai attīstīt uzņēmējdarbību, būs pieejama finansiāla palīdzība, darbaudzināšana un mācības uzņēmējdarbības plāna izstrādes jomā.

Ja ES vadītāji un likumdevēji apstiprinās priekšlikumu, šie mikrokredīti varētu būt pieejami jau nākamajā gadā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites