Navigatsioonitee

Mikrokrediidirahastu Euroopa töötutele - 03/07/2009

Ülikonna ja lipsuga mees uurib töökuulutusi ©EC

ELi mikrokrediidirahastu eesmärk on julgustada töötuid looma oma ettevõte

Kui majandusinimesed räägivad mikrofinantseerimisest, siis peavad nad tavaliselt silmas väikelaene, mida antakse vaesemates riikides inimestele oma ettevõtte käivitamiseks.

Kuid aastakümnete tõsiseima majanduslanguse tingimustes on sellise rahastamise vastu järjest suurenev huvi ka majanduslikult arenendud riikides.

Komisjoni ettepanek hõlmab mikrokrediidirahastut English, mis annab töö kaotanud inimestele väikelaene ettevõtte asutamiseks ning olemasolevate ettevõtete laiendamiseks. Ettepanek on esitatud tööhõivet käsitlevas tegevuskavas English.

Laenud on mõeldud ettevõtete jaoks, kus töötab vähem kui 10 inimest. Üle 90 % ELi ettevõtetest ongi just sellised. Igaüks neist saaks laenu kuni 25 000 eurot.

Finantskriisi tulemusena on krediidivõimalused vähenenud ja miljonid inimesed on kaotanud töö. ELis kaob käesoleval aastal hinnanguliselt vähemalt 3,5 miljonit töökohta.

„Soovime anda praeguses majanduslanguses töötutele võimaluse uueks alguseks ja lihtsustada laenu saamist, et luua või arendada uusi ettevõtteid,” sõnas tööhõivevolinik Vladimír Špidla. „Me soovime, et väikeettevõtted areneksid, vaatamata kriisile.”

Kava rahastamiseks suunatakse umbes 100 miljonit eurot olemasolevat ressurssi. Esialgne eelarve võib luua juurde üle 500 miljoni euro, kui võtta arvesse ka abi teistelt finantsasutustelt, näiteks Euroopa Investeerimispangalt.

Noored, kes soovivad luua oma ettevõtte või seda arendada, saavad finantsabi, nõustamist ja äriplaani koostamise alast koolitust.

ELi juhtide ja seadusandja heakskiidu korral hakkab mikrokrediidirahastu toimima järgmisel aastal.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad