Naršymo kelias

ES tyrimas perspėja, kad dėl ekonomikos nuosmukio dirbančios moterys gali nukentėti labiau nei vyrai, todėl Europos darbo rinkoje gali dar labiau išryškėti nenykstanti lyčių nelygybė.

Net gerais laikais nedarbas ir skurdas dažnesnis tarp moterų nei tarp vyrų. Iš dalies taip yra dėl to, kad daug moterų (maždaug trečdalis) dirba ne visą darbo dieną arba pagal laikinas darbo sutartis, todėl jų darbo vietos garantijos mažesnės. Be to, moterys eina žemesnes pareigas negu vyrai, dažniau dirba menkiau atlyginamą darbą.

„Nuo ekonominio nuosmukio moterys tikriausiai nukentės labiau negu vyrai, nes moterys dažniau dirba neužtikrintą darbą“,– rašoma ataskaitoje.

Šią savaitę Europos Komisija surengė konferenciją English apie tai, kaip ekonomikos nuosmukis veikia moterų padėtį.

Per pastaruosius dešimtmečius ES nuveikė tikrai nemažai, leisdama lygių galimybių įtvirtinimo teisės aktus ir diegdama moterų padėties gerinimo priemones, bet diskriminacija darbo vietose išliko.

Moterims vis dar tenka daugiau atsakomybės už vaikus nei vyrams, tapus motinomis joms dažnai tenka aukoti darbą. ES taip pat pasiūlė keisti esamus įstatymus taip, kad tėvai galėtų lengviau derinti darbą ir šeimos gyvenimą.

Nuo 2008 m. balandžio darbo vietų sumažėjo 4 milijonais. Pirmasis smūgis teko vyrų dominuojamoms sritims: finansų, statybų ir gamybos sektoriams. Bet nedarbas palietė ir daug kitų sričių.

Paslaugų sektoriuje, kuriam Europoje tenka du trečdaliai darbo vietų, darbuotojų irgi sumažėjo. Apie pusė paslaugų sektoriaus darbuotojų – moterys, o mažmeninėje prekyboje jų yra per 60 %. Vokietijoje tūkstančiai moterų baiminasi dėl darbo vietų po to, kai milžiniško parduotuvių tinklo „Karstadt“ savininkė bendrovė „Arcandor“ paskelbė esanti nemoki.

Kol kas dėl ekonomikos nuosmukio moterų ir vyrų nelygybės poliai pasikeitė – pirmą kartą istorijoje bedarbių vyrų yra daugiau nei bedarbių moterų. Bet ES bedarbių moterų (8,5 % 2009 m. balandžio mėn.) vis dar yra tik vos vos mažiau nei bedarbių vyrų (8,6 %). Euro zonoje moterų bedarbystė (9,4 %) išlieka didesnė nei vyrų (8,9 %).

Ataskaitoje taip pat pabrėžta ir darbo užmokesčio nelygybė. Vidutiniškai Europos Sąjungoje moterims už kiekvieną darbo valandą mokama 17,4% mažiau nei vyrams. Vis dėlto darbuotojų daugėja, o moterys sudaro 59 % visų neseniai universitetus baigusių žmonių.

 

Daugiau apie moterų ir vyrų lygybę ES

Kampanija už vienodą vyrų ir moterų darbo užmokestį

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos