Naršymo kelias

ES svarbiausias es prioritetas – darbo vietos - 07/05/2009

Kadangi nedarbas artėja prie pokario laikotarpio lygio, ES surengė specialų aukščiausiojo lygio susitikimą, skirtą užimtumui.

Aukščiausiojo lygio susitikimas surengtas nerimaujant dėl ekonomikos nuosmukio poveikio europiečių gyvenimui. Kovo mėnesį ES darbą prarado daugiau kaip 600 000 žmonių. Kai kuriose šalyse pastaraisiais mėnesiais buvo reiškiamas socialinis protestas.

Kaip šiandien po diskusijų Prahoje pasakė Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso, užimtumas turi tapti svarbiausiu Europos prioritetu. Jis paragino aktyviau stabdyti bendro bedarbių skaičiaus didėjimą.

Už užimtumą atsakingas Komisijos narys Vladimiras Špidla pabrėžė, kad ES privalo išnaudoti visas turimas priemones nuosmukio poveikiui darbuotojams sušvelninti. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti tiek Europos socialinio fondu DeutschEnglishfrançais , tiek Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondu padėti nuo krizės nukentėjusiems žmonėms.

Įmonės raginamos ne iš karto atleisti darbuotojus, o sumažinti jų darbo valandų skaičių. Turėdami papildomo laiko darbuotojai galėtų ugdyti naujus įgūdžius. Kai kurios įmonės, ypač Vokietijoje, jau tai daro.

Bendrovės taip pat turėtų darbinti daugiau praktikantų, kad padėtų jaunimui įsitvirtinti darbo rinkoje, ypač vidurinių mokyklų abiturientams ir aukštųjų ar aukštesniųjų mokyklų absolventams. Jaunesnių negu 25 metų jaunuolių nedarbo lygis jau viršija 17 % (daugiau kaip dvigubai didesnis negu bendras rodiklis) ir manoma, kad kai kuriose ES šalyse jis yra didesnis negu 30 %. Mokymo programose daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama paklausiausiems įgūdžiams.

Įsidarbinti jaunimui ir bedarbiams taip pat būtų padedama teikiant daugiau pagalbos naujoms įmonėms.

Susitikimą Prahoje surengė šiuo metu ES pirmininkaujančios Čekijos vyriausybė kartu su po jos ES vairą perimsiančiomis Švedija ir Ispanija. Susitikime taip pat dalyvavo darbdaviai ir profesinių sąjungų atstovai. Pagrindines susitikimo išvadas češtinaEnglishfrançais Komisija pateiks birželio mėnesį vyksiančiame ES vadovų susitikime.

Ekonomikai ir toliau smunkant, 27 ES valstybėse narėse nedarbo lygis nuo 8,1 % vasarį padidėjo iki 8,3 % kovo mėnesį. Šiuo metu yra 20 mln. bedarbių, t. y. 4 mln. daugiau nei prieš metus. Euro zonoje bedarbių padaugėjo nuo 8,7 % iki 8,9 %.

Vis dėlto blogiausia, ko gero, dar prieš akis. Iki 2010 m. pabaigos nedarbo lygis euro zonoje gali padidėti iki 11,5 %. Tai didžiausias nedarbas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

„Negalime užkirsti kelio dėl krizės atsirandančiam nedarbui, – sakė Komisijos Pirmininkas, – bet imdamiesi veiksmų dabar galime pasiekti, kad bedarbių skaičius būtų mažesnis, ir padėti milijonams žmonių rasti naują ir geresnį darbą.“

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip ekonominės krizės laikotarpiu ES sprendžia socialinius klausimus

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos