Navigačný riadok

Viete, čo pre vás môže spraviť sociálna Európa? - 19/02/2009

Cirkusant, ktorý sa pripravuje na to, že ho vystrelia z kanónu © EC

Kampaň s cirkusovou tematikou zvýši povedomie verejnosti o sociálnej politike EÚ na rok 2009.

Pracujúci v Európe aj tí, ktorí prácu ešte len hľadajú, môžu každý deň využiť možnosti, ktoré im ponúkajú politiky EÚ v oblasti zamestnanosti, sociálnych záležitostí a rovnakých príležitostí.

Napríklad na portáli s ponukou pracovných miest EURES nájdu pomoc občania, ktorí majú záujem žiť a pracovať v inej európskej krajine. Finančné prostriedky z Európskeho sociálneho fondu pomáhajú každý rok 9 miliónom občanom zvýšiť svoju kvalifikáciu a zlepšiť vyhliadky na zamestnanie. Ďalšie opatrenia znižujú riziko úrazov na pracovisku, bojujú proti chudobe, zabezpečujú dostupné dôchodkové systémy a podporujú rovnosť príležitostí. V neposlednom rade EÚ pracuje s vládami členským štátov na minimalizácii dosahov súčasnej recesie na spoločnosť a pracovný trh.

EÚ nedávno odštartovala kampaň na zvýšenie povedomia verejnosti o týchto veľmi praktických politikách. Kampaň využíva pútavé a provokatívne plagáty s cirkusovou tematikou, ktoré znázorňujú deväť rôznych oblastí aktivít EÚ. Rovnaký cirkusový motív využíva séria animovaných videí a objaví sa aj na podujatiach, ktoré sa budú počas roku 2009 konať v celej Európe. Po úspešnom „predstavení“ na Cypre a Malte vystúpi cirkusová kampaň aj v týchto mestách:

Bratislava – marec 2009

Marseilles – marec 2009

Praha – marec 2009

Wrexham – apríl 2009

Solún – máj 2009

Lisabon – máj 2009

Paríž – máj 2009

V rámci kampane sa pod cirkusovým šapitó stretnú miestni partneri na miestnych podujatiach, ako sú pracovné trhy, otvorenie nového univerzitného odboru či oslavy Európskeho dňa. V Slovinsku budú plagáty kampane zdobiť autobusy počas celého roka.

Informačné materiály – čo môžu pre vás urobiť sociálne programy EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy