Ścieżka nawigacji

Jakie korzyści przynosi nam europejska polityka społeczna - 19/02/2009

Artysta cyrkowy w lufie armatniej © EC

Nowa kampania informacyjna przez pryzmat cyrku ukaże nam politykę społeczną realizowaną przez UE w 2009 r.

Do osób, które każdego dnia odnoszą korzyści z wielu unijnych działań w dziedzinie zatrudnienia, spraw społecznych oraz równości szans, należą pracownicy i osoby poszukujące zatrudnienia w Europie.

To do nich skierowany jest poświęcony zatrudnieniu portal EURES, który zawiera praktyczne wskazówki dla osób zamierzających żyć i pracować w innym kraju europejskim. Co roku dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego dziewięć milionów osób może podnosić swoje kwalifikacje i otwierać przed sobą nowe perspektywy zawodowe. Natomiast inne działania UE przyczyniają się do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy, zwalczania ubóstwa, utrzymania stabilności systemów emerytalnych i wdrażania zasady równości szans dla wszystkich. UE współpracuje również z rządami państw członkowskich w celu ograniczenia negatywnych skutków obecnego kryzysu gospodarczego dla sytuacji społecznej i rynku pracy.

Niedawno UE rozpoczęła kampanię informacyjną poświęconą prowadzonym przez nią działaniom tego rodzaju. W kampanii tej wykorzystuje serię przyciągających wzrok i zmuszających do refleksji plakatów, które przedstawiają sceny cyrkowe obrazujące dziewięć różnych obszarów działań UE. Motyw cyrku pojawia się również w serii przygotowanych równolegle filmów animowanych, a także będzie powracać podczas wydarzeń organizowanych w całej Europie w 2009 r. Kampania została już zaprezentowana na Cyprze i Malcie, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem. W nadchodzących miesiącach kampanię będą gościć następujące miasta:

Bratysława – marzec 2009 r.

Marsylia – marzec 2009 r.

Praga – marzec 2009 r.

Wrexham – kwiecień 2009 r.

Saloniki – maj 2009 r.

Lizbona – maj 2009 r.

Paryż – maj 2009 r.

W czasie lokalnych wydarzeń, takich jak targi pracy, otwarcie nowego wydziału uniwersytetu czy obchody Dnia Europy kampania będzie okazją do spotkań i dyskusji w namiotach cyrkowych. W Słowenii plakaty kampanii zostaną umieszczone na autobusach, na których będzie je można oglądać przez cały rok.

Co programy społeczne UE mogą zaoferować obywatelom ─ arkusze informacyjne

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki