Navigatsioonitee

Kas teate, kuidas sotsiaalne Euroopa teile abiks on? - 19/02/2009

Tsirkuseartist valmistub kahurist välja lendama © EC

2009. aastal tõstetakse meelelahutuse abil teadlikkust ELi sotsiaalpoliitikast.

Töötajatele ja tööotsijatele kogu Euroopas on iga päev abiks ELi laiaulatuslik tööhõivepoliitika ja sotsiaal- ning võrdsete võimaluste poliitika.

Portaal EURES annab näiteks juhiseid inimestele, kes soovivad elada ja töötada mõnes muus Euroopa riigis. Igal aastal saab üheksa miljonit inimest kasutada Euroopa Sotsiaalfondi vahendeid oma oskuste arendamiseks ja tööväljavaadete parandamiseks. On ka poliitikavaldkondi, mille ülesanne on aidata vähendada tööõnnetusi, tegelda vaesuse probleemiga, tagada pensionisüsteemide elujõulisus ja edendada võrdseid võimalusi. EL teeb koostööd liikmesriikide valitsustega, et leevendada praeguse majanduslanguse mõju ühiskonnale ja tööturule.

Hiljuti käivitas EL kampaania, mille eesmärk on tõsta teadlikkust just nende väga praktiliste poliitikavaldkondade osas. Kampaania käigus kasutatakse pilkupüüdvaid ja provokatiivseid tsirkuseteemalisi plakateid, millega illustreeritakse üheksat ELi meetmete valdkonda. Tsirkusemotiiv kandub läbi mitmete multifilmiklippide ning 2009. aastal üle kogu Euroopa korraldatavate ürituste. Pärast edukaid etteasteid Küprosel ja Maltal külastab ELi tsirkusetuur ka järgmisi linnu:

Bratislava - märts 2009

Marseilles - märts 2009

Praha - märts 2009

Wrexham - aprill 2009

Thessaloniki - mai 2009

Lissabon - mai 2009

Pariis - mai 2009

Kampaaniaga koondatakse kohalikud partnerid, kes kogunevad tsirkusetelki näiteks töömessidel, ülikooli uue osakonna avamisele ja Euroopa päeva tähistamisele. Sloveenias on kogu aasta vältel bussides kampaania plakatid.

Teabelehed - mida ELi sotsiaalprogrammid saavad teha sinu heaks

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad