Cesta

Víte, co pro vás může sociální Evropa udělat? - 19/02/2009

Scéna z cirkusu, kdy má být cirkusový umělec za okamžik vystřelen z děla © ES

Humorná kampaň z cirkusového prostředí pomůže v roce 2009 zvýšit informovanost o sociálních politikách EU.

Každodenní výhody přináší mnoho politik EU v oblasti zaměstnanosti, sociálního zabezpečení a rovných příležitostí především těm, kdo v Unii pracují či si zde práci hledají.

Například portál pracovní mobility EURES poskytuje potřebné informace lidem, kteří chtějí žít a pracovat v jiné evropské zemi. Prostředky z Evropského sociálního fondu každoročně uhradí rekvalifikaci devíti milionům lidí, a zvýší jim tak šanci při hledání práce. Jiné politiky napomáhají snižovat počet pracovních úrazů, řešit otázky chudoby, zajistit udržitelnost penzijních systémů a prosazovat rovné příležitosti. Evropská komise se spolu s vládami členských států rovněž snaží řešit situaci, jež vznikla v důsledku současné hospodářské recese na pracovním trhu a v sociální oblasti.

Evropská komise nedávno zahájila kampaň s cílem zvýšit informovanost občanů o těchto velmi praktických politikách. Využívá při ní několika poutavých, provokativních plakátů s obrázky cirkusových umělců, jimiž ilustruje devět různých oblastí akce EU. Manéž je také ústředním motivem několika kreslených videoklipů a dalších akcí organizovaných v roce 2009 po celé EU. Po úspěchu na Kypru a Maltě se tato humorná kampaň EU přesouvá do těchto měst:

Bratislava – v březnu 2009

Marseille – v březnu 2009

Praha – v březnu 2009

Wrexham – v dubnu 2009

Soluň – v květnu 2009

Lisabon – v květnu 2009

Paříž – v květnu 2009

Během kampaně budou mít místní partneři možnost se setkat v cirkusovém šapitó při různých akcích, jako je například veletrh pracovních příležitostí, otevření nové univerzitní fakulty či oslavy Dne Evropy. Ve Slovinsku budou propagační plakáty kampaně vylepeny na autobusech po celý rok.

Přečtěte si, co pro vás mohou sociální programy EU udělat.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy