Navigācijas ceļš

Komisijas ēka, ko rotā pret diskrimināciju īstenotās kampaņas reklāmkarogs

Divi žurnālisti, francūziete un dānis, saņem galveno godalgu Eiropas Komisijas organizētajā konkursā “Par dažādību. Pret diskrimināciju” 2008. gadā.

Atzīt savu homoseksualitāti futbola aprindās, kur valda mačo mentalitāte, pievērsties islamam un sajusties svešam savā valstī, sacelties pret statistiku un klišejām un izveidot karjeru par spīti savai izcelsmei: diskriminācija ir dažāda, un presē par to daudz runā. No 545 rakstiem, kurus pieteica šī gada konkursam, galvenajai godalgai vienlaikus izvirzīja divus žurnālistus: francūzieti Paskāli Krēmeri par rakstu “Homofobija un futbols: Chooz mācība” (Le Monde) un dāni Oli Hallu par rakstu “Dāņu tautības musulmanes cieš no uzmākšanās” (Morgenavisen Jyllands-Posten).

Portugāļu žurnālistes Kristīna Martinsa un Marisa Antunesa saņēma trešo godalgu par rakstu “Rasisma pārbaude elitei” (Expresso). Īpašo balvu saņēma Grieķijas žurnāliste Mika Konturusi par rakstu “Iuziana pārvar savas kopienas robežas” (Eleftheros Tipos), kurā stāstīts par romu sievieti, kura mēģina rīkoties pretēji iesīkstējušajiem uzskatiem par sievietes lomu, kas valda viņas kopienā un sabiedrībā.

Žurnālististikas konkurss ir viens no galvenajiem pasākumiem kampaņā “Par dažādību. Pret diskrimināciju”, kuru sāka 2003. gadā un finansē no Eiropas programmas Progress. Tā mērķis ir izteikt atzinību labākajiem periodisko iespieddarbu un interneta žurnālistiem, kuri savos rakstos pievērš plašas sabiedrības uzmanību aizspriedumiem, atstumšanai un diskriminācijai izcelsmes, reliģiskās pārliecības, vecuma, dzimuma, invaliditātes vai seksuālās orientācijas dēļ.

2007. gada konkursā galveno godalgu saņēma Portugāles žurnāliste Merija du Seu Nevša. Lai varētu uzrakstīt rakstu “Portugāļi sekmē jaunu verdzības formu Eiropā” (Diário de Noticias), viņa trīs nedēļas aizvadīja, strādājot Nīderlandes tomātu audzēšanas siltumnīcās un iepazīstot portugāļu viesstrādnieku nedrošo dzīvi.

Viņas pieredze rāda, ka sabiedrības apziņa dažreiz attīstās ātrāk par tiesībām. Lai gan viņas darbs izraisīja plašu rezonansi, un par to runāja pat televīzijas pārraidēs, likumdošanā joprojām nav grozījumu, uz kuriem viņa bija cerējusi, lai, piemēram, migrējošie darba ņēmēji varētu parakstīt līgumu, kas sagatavots viņu valodā. Merija vismaz cer, ka viņai ir izdevies brīdināt tos, kas gatavojas izceļot, par viņu iespējamo ekspluatāciju.

Cīņa pret diskrimināciju

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites