Naršymo kelias

Plunksnos broliai kovoja su neteisybe - 06/02/2009

Kovos su diskriminacija kampanijos plakatas ant Komisijos pastato

Europos Komisijos surengto 2008 m. konkurso „Už įvairovę. Prieš diskriminaciją“ bendra pirmoji premija atiteko dviem žurnalistams, prancūzei ir danui.

Kaip futbolo komandos žaidėjai gėjai jaučiasi futbolo pasaulyje, kuriame vyrauja „mačo“ įvaizdis? Kaip gyvena moterys, priėmusios islamą ir pasijutusios svetimos savo šalyje? Kaip sekasi plaukti prieš statistikos ir stereotipų srovę ir daryti karjerą imigrantams? Apie šias ir kitas diskriminacijos rūšis spaudoje rašoma daug. Iš 545 šių metų konkurse dalyvavusių žurnalistų išrinkti du, kuriems ex æquo skirta pirmoji premija: Prancūzijos žurnalistei Pascale Krémer už straipsnį „Homofobija ir futbolas – Choozo pamoka(„Le Monde“), ir Danijos žurnalistui Ole Hallui už straispnį „Danijos musulmonai patiria priekabiavimą(„Morgenavisen Jyllands-Posten“).

Portugalijos žurnalistės Christiana Martins ir Marisa Antunes laimėjo trečiąją vietą už straipsnį „Rasizmas – išbandymas elitui(„Expresso“). Specialųjį prizą pelnė Graikijos žurnalistas Mika Kontourousi už straipsnį „Yuzyan griauna savo genties sienas(„Eleftheros Tipos“), kuriame pasakojama apie romę, mėginančią išsilaisvinti nuo savo tradicinio vaidmens visuomenėje.

Žurnalistų konkursas yra viena iš svarbiausių kampanijos „Už įvairovę. Prieš diskriminaciją“ dalių. Ši kampanija pradėta 2003 m. ir finansuojama pagal ES programą „Progress“. Konkurso apdovanojimas skiriamas spaudos arba interneto žiniasklaidos žurnalistams, kurie atkreipia visuomenės dėmesį į išankstines nuostatas ir į vis dar dažnai pasitaikančius atvejus, kai piliečiai atstumiami ir diskriminuojami dėl kilmės, religijos, amžiaus, lyties, negalios arba lytinės orientacijos.

2007 m. konkursą laimėjo Portugalijos žurnalistė Maria Do Céu Neves. Rengdama medžiagą savo straipsniui „Portugalai prisideda prie naujos rūšies vergijos Europoje(„Diário de Noticias“) ji tris savaites skurdžiai gyveno kartu su darbininkais portugalais, laikinai dirbančiais pomidorų šiltnamiuose Nyderlanduose.

Jos patirtis rodo, kad visuomenės nuomonė kartais kinta greičiau negu įstatymai. Nors jos straipsnis sukėlė didelį Portugalijos visuomenės susidomėjimą (apie jį buvo kalbama net per televiziją), įstatymai nebuvo pakeisti, kaip ji tikėjosi. Pavyzdžiui, vis dar nėra privaloma užtikrinti, kad darbuotojai migrantai turėtų galimybę pasirašyti jų kalba parašytą sutartį. Tačiau Maria tikisi, kad savo darbu įspėjo emigruoti ketinančius žmones apie išnaudojimo grėsmę.

Kova su diskriminacija

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos