Naršymo kelias

Automobiliai ant surinkimo konvejerio © EB

Dėl ekonominės krizės darbą praradę darbuotojai gaus paramą iš ES fondo.

Ekonominei padėčiai vis labiau prastėjant dėl finansų krizės, ES nori sušvelninti paramos teikimo iš darbo atleistiems asmenims taisykles.

Europos Komisija pateikė pasiūlymą išplėsti Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo paramos teikimo apimtį ir suteikti valstybėms narėms daugiau galimybių gauti pagalbos iš šio fondo.

Šio fondo metinis biudžetas – 500 mln. EUR. Šios lėšos skirtos finansuoti priemonėms, kuriomis bedarbiams padedama rasti darbą. Dažniausiai šalys jomis finansuoja mokymo ir darbo paieškos išmokas.

ES valstybė gali prašyti paramos tuo atveju, kai dėl struktūrinių pasaulio prekybos pokyčių joje įsisteigusi bendrovė yra priversta persitvarkyti arba perkelti savo veiklą ir dėl to atleidžiama 1 000 arba daugiau darbuotojų.

Komisija siūlo sumažinti šią ribą iki 500 darbuotojų ir įtraukti tuos darbuotojus, kurie buvo atleisti dėl kitokių ekonominių problemų, o ne vien dėl pasaulio prekybos pokyčių. Ji siūlo, kad pagalba būtų teikiama ne vienerius, o dvejus metus ir kad būtų sumažinta suma, kurią privalo skirti ES valstybių vyriausybės.

Šiuo metu vyriausybės privalo skirti tokią pačią sumą, kokia gaunama iš fondo. Pagal naująsias taisykles valstybė galėtų gauti trigubai didesnę sumą negu sumoka pati.

Nuo fondo įsteigimo 2007 m. Europos Komisija pritarė tam, kad iš jo būtų išmokėta apie 68 mln. EUR. Pagalba suteikta apie 15 000 darbuotojų, įskaitant 1 600 asmenų, kurie prarado darbą šiemet, kai automobilių detalių gamintojas „Delphi“ uždarė Kadiso (Ispanija) gamyklą ir padidino Maroke esančios gamyklos gamybos apimtį.

ES ekonomikoje pradedami jausti giliausios finansų krizės nuo XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio didžiosios ekonominės krizės padariniai. Europos gamybos mastai mažėja, o nedarbas didėja.

ES spalio mėnesį bedarbių padaugėjo 290 000 (tai naujausi duomenys), o nedarbo lygis siekė 7,1 %, palyginti su 7,0 % rugsėjo mėn. 2007 m. spalio mėnesį nedarbo lygis siekė 6,9 %.

Euro zonoje spalio mėnesį nedarbo lygis pasiekė 7,7 %, palyginti su 7,6 % rugsėjo mėn. 2007 m. spalio mėnesį nedarbo lygis siekė 7,3%.

Siūlomos taisyklės – tai tik viena ES krizės įveikimo strategijos dalis. Kad būtų išsaugotos darbo vietos ir kuo greičiau sukurta naujų, Komisija siūlo regioninį finansavimą pritaikyti prie ES ekonomikos gaivinimo plano. Be to, siekiant padėti žmonėms rasti darbo, strategijoje planuojama labiau koordinuoti ES valstybių švietimo ir mokymo srities veiklą. Visomis šiomis priemonėmis siekiama remti Lisabonos ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano įgyvendinimą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos