Naršymo kelias

Rizikos vertinimas laikomas pagrindine saugos darbe užtikrinimo priemone.

Nelaimingas atsitikimas tik ir tykojo patogios progos.

Tą dieną gyvenimas Šiaurės Prancūzijos ūkyje virte virė. Buvo derliaus metas: Viviana Decock skubėjo krauti į dėžes ką tik nuskintas cikorijas, kad tik neatsiliktų nuo skynėjų. Staiga ji pastebėjo, kad viena dėžė tuoj tuoj nukris nuo krautuvo.

„Tuo metu apsauginės sienelės krautuve nebuvo. Bandžiau sulaikyti ranka krintančią dėžę, ir krautuvas mano ranką nukirto“, – aiškino moteris.

Kasmet darbe žūsta apie 7 500 ES darbuotojų, o dėl nelaimingų atsitikimų arba ligų, susijusių su darbu, miršta apie 170 000 ES piliečių. Daugiau kaip 7 mln. žmonių darbe susižeidžia gana rimtai ir dėl to negali dirbti mažiausiai tris dienas. Žemės ūkio, statybų, transporto ir sveikatos priežiūros sektoriuose susižalojimo rizika yra didžiausia.

Daugelio nelaimingų atsitikimų ir ligų būtų galima išvengti, jei būtų įvertinama rizika, bet daugelis darbdavių to tinkamai neatlieka. Rizikos vertinimo tyrimą didelės bendrovės paprastai atlieka dažniau nei mažosios įmonės. Tačiau reikia nepamiršti, kad 80 % nelaimių ir 90 % mirties atvejų darbe atsitinka būtent mažosiose ir vidutinėse įmonėse. Su darbu susiję nelaimingi atsitikimai ir ligos yra ne tik nukentėjusiųjų tragedija. Jie yra pragaištingi ir verslui.

Štai kodėl ES surengė informacinę kampaniją, per kurią pabrėžė rizikos vertinimo svarbą ir patarė įmonėms, kaip jį atlikti. Spalio 20–24 d., Europos saugos ir sveikatos darbe savaitę English , visoje Europoje surengta šimtai renginių šia tema – konferencijų, parodų, mokymo kursų.

Kai įvyko nelaimė, V. Decock buvo viena iš 10 darbuotojų cikorijų ūkyje. Gydytojams pavyko išgelbėti moters ranką, tačiau prireikė 18 mėnesių, trijų operacijų ir intensyvios reabilitacijos, kad Viviana galėtų bent šiek tiek naudotis ranka.

Po šios nelaimės 2002 m. Vivianos vyras, ūkio šeimininkas, kreipėsi į specialistus, kad šie padėtų jam nustatyti kitus darbuotojų saugai gresiančius pavojus, o krautuve buvo įmontuota apsauginė sienelė. „Po šio nelaimingo atsitikimo pradėjome daug geriau suvokti gresiančius pavojus, – sakė Géry Decock. – Anksčiau mes tik dirbome. Nepastebėdavome, kad už kampo mūsų tyko nelaimė.“

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos