Navigačný riadok

Mobilizácia európskych pracovníkov - 23/09/2008

Výhody zamestnania v zahraničí v centre záujmu veľtrhov práce po celej Európe

Prvoradým záujmom európskych spoločností v nadchádzajúcich týždňoch budú veľtrhy práce po celej EÚ. Sústredia sa najmä na to, aby presvedčili potenciálnych zamestnancov o výhodách práce v inej krajine. Aktuálne tretí ročník Dní pracovných príležitostí je súčasťou snáh EÚ o prekonanie nedostatku pracovných síl prostredníctvom väčšej mobility pracovníkov.

Vyše 500 podujatí súvisiacich s prezentáciou pracovných príležitostí sa uskutoční v období medzi 22. septembrom a koncom októbra. Okrem tradičných veľtrhov práce je na programe aj spoločné podujatie Nemecka a Švajčiarska na trajekte cez Bodamské jazero, ktoré spoluorganizuje Európska služba zamestnanosti EURES. Podobné spoločné podujatia sa budú konať aj vo vlakoch z maďarského mesta Szombathely do rakúskeho Mattersburgu a z talianskeho San Rema do francúzskeho Nice. Minulý rok sa Dní pracovných príležitostí zúčastnilo 150 000 uchádzačov o prácu, pričom niektorým z nich sa podarilo absolvovať prijímací pohovor priamo na mieste.

Ťažkosti s obsadením voľných pracovných miest má mnoho podnikov v EÚ. Problémové sú najmä pozície, ktoré si vyžadujú vyšší stupeň kvalifikácie či osobitné zručnosti. V dôsledku toho sa čoraz viac spoločností snaží zlákať pracovníkov z iných členských krajín. Nie je to však jednoduché. Európania často nemajú záujem presťahovať sa za prácou, ani za cenu lepšieho zamestnania s vyšším príjmom.

Podľa prieskumu z minulého roku v zahraničí pracuje a žije vyše 5 miliónov Európanov, t. j. takmer 2,2 % pracovnej sily. Oproti minulým rokom ide o mierny nárast, ktorý však nedosahuje rovnakú intenzitu ako v prípade osôb z nečlenských krajín s podielom 3,8 % pracovnej sily EÚ. Európania na otázku prečo nie sú ochotní sťahovať sa za prácou uvádzajú obavy o to, aký dosah bude mať takýto presun na ich rodinu či ťažkosti s cudzím jazykom a s prispôsobením sa novej kultúre. Okrem toho ich trápia otázky prístupu k sociálnym službám či to, či im v zahraničí uznajú kvalifikáciu.

EÚ podnikla kroky na zvýšenie transparentnosti pracovných trhov a zlepšenie ochrany práv občanov, ktorí sa odhodlali vycestovať za prácou do inej krajiny EÚ. Napriek existencii vnútorného trhu existuje v oblasti mobility pracovníkov ešte stále mnoho právnych prekážok.

Jedným z opatrení na zlepšenie mobility je sieť EURES, do ktorej je zapojených vyše 5000 miestnych úradov práce a 750 poradcov vyškolených v oblasti mobility pracovníkov. Portál EURES ponúka uchádzačom o prácu 1,4 milióna pracovných ponúk a zamestnávateľom možnosť využiť túto službu pri hľadaní zamestnancov.

Zúčastnite sa Dní pracovných príležitostí 2008

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy