Navigācijas ceļš

Mobilizēsim ES darba ņēmējus! - 23/09/2008

Darba dienu pasākumos visā Eiropā uzņēmumi atgādina par priekšrocībām, ko sniedz darbs ārzemēs.

Nākamajās nedēļās visā Eiropas Savienībā organizētos Darba dienu pasākumos atgādinās par priekšrocībām, ko sniedz darbs citā ES valstī. Šogad aizvadīsim pēc kārtas trešās Darba dienas. ES tās atbalsta ar daudzām iniciatīvām, un mērķis ir nostiprināt darba ņēmēju mobilitāti un tā atrisināt darbaspēka deficīta problēmu. Pagājušo gadu piedalījās 150 000 darba meklētāju, un dažiem no viņiem izdevās panākt, ka intervija notiek uz vietas.

Visā Eiropā ir paredzēts aizvadīt vairāk nekā 500 ar nodarbinātību saistītu pasākumu no 22. septembra līdz oktobra beigām. Papildus tradicionālajiem darbavietu "gadatirgiem", ES nodarbinātības dienests EURES iesaistījis Vāciju un Šveici kopīgas manifestācijas organizēšanai uz prāmja, kas kursē pa Konstancas ezeru. Citus kopīgus pasākumus paredzējusi Austrija un Ungārija vilcienā,  kas savieno Sombatheju un Matersburgu, un arī Francija un Itālija Sanremo-Nicas vilcienā.

Daudzām nozarēm Eiropā ir grūtības atrast piemērotus darbiniekus brīvajām amata vietām, un jo īpaši tas sakāms par posteņiem, kuros ir nepieciešama augsta kvalifikācija. Līdz ar to arvien vairāk ir to uzņēmumu, kuri mēģina piesaistīt darbiniekus no citām ES valstīm. Bet tas nav viegli. Eiropieši bieži vien nevēlas pārcelties uz dzīvi citā valstī arī tad, ja darbs ir labāks un alga ir lielāka.

Saskaņā ar 2007. gadā īstenota pētījuma rezultātiem vairāk nekā 5 miljoni eiropiešu – aptuveni 2,2% darbaspēka – dzīvo kādā citā ES dalībvalstī, kas nav viņu izcelsmes valsts. Šis skaitlis ir nedaudz augstāks nekā pirms dažiem gadiem, tomēr tā pieaugums atpaliek no rādītājiem, kas raksturo ārpuskopienas valstu pilsoņu skaitu, kurš tagad sasniedz 3,8 % no ES darbaspēka. Vaicāti par iemesliem, kas viņus attur no pārcelšanās uz citu dalībvalsti, eiropieši min bažas, ka tas ietekmēs ģimenes dzīvi, vai grūtības apgūt jaunu valodu un pielāgoties jaunai kultūrai. Viņus uztrauc arī sociālo pakalpojumu pieejamība un kvalifikāciju atzīšana ārzemēs.

ES ir veikusi pasākumus, lai uzlabotu darba tirgu pārredzamību un aizsargātu to pilsoņu tiesības, kas pārceļas uz dzīvi citā ES valstī. Tomēr, neskatoties uz vienoto tirgu, joprojām ir daudz juridisko šķēršļu, kas traucē strādājošo mobilitātei.

EURES tīkla izveide ir viena no iniciatīvām, kas sākta, lai uzlabotu mobilitāti. Šis tīkls apvieno vairāk nekā 5000 vietējo nodarbinātības dienestu un 750 padomdevēju, kas specializējušies darba ņēmēju mobilitātes jautājumos. Darba meklētāji jebkurā brīdī var iepazīties ar gandrīz 1,4 miljoniem darba piedāvājumu EURES portālā, savukārt darba devēji tur var izvēlēties piemērotus kandidātus.

Piedalieties Darba dienās 2008

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites