Naršymo kelias

Mobilizuoti ES darbo jėgą - 23/09/2008

Europos šalių darbo mugėse bendrovės pabrėžia darbo užsienyje naudą.

Kelias ateinančias savaites visoje ES verslo įmonių atstovai plušės darbo mugėse, nušviesdami darbo kitoje ES šalyje privalumus. Trečią kartą rengiamos „ Darbo dienos“ – tai viena iš ES iniciatyvų kovoti su darbo jėgos stygiumi skatinant didesnį darbuotojų judumą. Praėjusiais metais renginyje apsilankė 150 000 darbo ieškančių asmenų. Ten kai kurie iš jų iš karto buvo pakviesti į pokalbį dėl darbo.

Nuo rugsėjo 22 d. iki spalio mėn. pabaigos vyks daugiau kaip 500 darbui skirtų renginių. Be tradicinių darbo mugių, ES užimtumo tarnyba (EURES) su Vokietija bei Šveicarija organizuoja bendrą renginį kelte Bodeno ežere. Iš Sombathėjaus į Matersburgą važiuojančiame traukinyje vyks bendras Austrijos ir Vengrijos renginys, o iš Sanremo į Nicą – Prancūzijos ir Italijos.

Europoje trūksta daugelio pramonės šakų kvalifikuotų darbuotojų. Todėl vis daugiau įmonių stengiasi pritraukti kitų ES šalių darbuotojų, tačiau tai nėra lengva. Dažnai europiečiai nenori tiesiog imti ir išvažiuoti į kitą šalį, netgi jei joje laukia geresnis darbas ir didesnis atlyginimas.

2007 m. tyrimas rodo, kad ne savo valstybėje narėje gyvena daugiau kaip 5 mln. europiečių, t. y. apie 2,2 % darbo jėgos. Šis rodiklis šiek tiek didesnis negu prieš kelerius metus, bet nedidėja taip sparčiai, kaip ES nepriklausančių šalių gyventojų atveju. Pastarieji šiuo metu sudaro 3,8 % ES darbo jėgos. Į klausimą, kodėl nenori kraustytis į kitą šalį, europiečiai atsakė, kad nerimauja dėl poveikio šeimos gyvenimui arba kad sunku išmokti naują kalbą ir prisitaikyti prie naujos kultūros. Jie taip pat nerimauja dėl galimybių naudotis socialinėmis paslaugomis ir kvalifikacijų pripažinimo kitoje šalyje.

ES ėmėsi veiksmų didesniam darbo rinkų skaidrumui užtikrinti ir į kitą ES šalį vykstančių piliečių teisėms ginti. Tačiau, nepaisant bendrosios rinkos, darbuotojų judumui dar yra daug teisinių kliūčių.

Viena iš priemonių darbuotojų judumui didinti yra EURES tinklas, kurį sudaro per 5 000 vietos užimtumo tarnybų ir dirba 750 darbuotojų judumo srityje besispecializuojančių konsultantų. Ieškantys darbo asmenys bet kuriuo metu EURES portale gali rasti informacijos apie 1,4 mln. darbo vietų, o darbdaviai per šią tarnybą gali užpildyti laisvas darbo vietas.

Dalyvaukite renginyje „Darbo dienos 2008“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos