Cesta

Firmy na veletrzích pracovních příležitostí po celé Evropě přesvědčují lidi o výhodách práce v zahraničí.

V příštích několika týdnech se podniky zúčastní veletrhů pracovních příležitostí v různých zemích unie, aby přesvědčovaly lidi o výhodách práce v jiné zemi EU. Již třetí ročník Evropských dní pracovních příležitostí je součástí úsilí EU překonat nedostatek pracovních sil prostřednictvím větší mobility pracovníků. Loni tyto veletrhy navštívilo 150 000 uchazečů o zaměstnání a některým z nich se podařilo mít pohovor s potenciálními zaměstnavateli přímo na místě.

Od 22. září do konce října se uskuteční více než 500 akcí týkajících se pracovních příležitostí. Kromě tradičních veletrhů pracovních příležitostí pořádá služba zaměstnanosti EU (EURES) společně s Německem a Švýcarskem společnou akci na trajektu přes Bodamské jezero. Společné akce se budou konat také mezi Rakouskem a Maďarskem ve vlaku ze Szombathelye do Mattersburgu a mezi Francií a Itálií ve vlaku ze Sanrema do Nice.

Mnoho odvětví v Evropě se potýká s nedostatkem pracovních sil, zejména pokud jde o místa s vyšší kvalifikací. Proto se čím dál tím více podniků snaží přilákat pracovníky z jiných zemí EU. Není to však jednoduché. Evropané většinou nejsou ochotní se přestěhovat ani za lepší práci, která je lépe placená.

Podle průzkumu v roce 2007 žije více než 5 milionů Evropanů, což je přibližně 2,2 % pracovní síly, v cizím členském státě. To je sice o trochu více než před pár lety, ale i tak roste toto číslo pomaleji než u občanů ze zemí mimo EU, kteří tvoří 3,8 % pracovní síly unie. Na dotaz, proč se nechtějí přestěhovat, uvádějí občané EU strach z dopadu na jejich rodinný život nebo potíže s učením se nového jazyka a přizpůsobením se nové kultuře. Starosti jim také dělá přístup k sociálním službám a uznání jejich kvalifikace v zahraničí.

Evropská unie už podnikla kroky ke zvýšení transparentnosti trhů pracovních sil a k posílení ochrany práv občanů, kteří se přestěhují do jiné země EU. I přes existenci jednotného trhu však stále mobilitu pracovníků komplikuje řada právních překážek .

Jedním z opatření na zlepšení mobility je síť EURES, jejíž součástí je více než 5 000 místních úřadů práce a 750 poradců, kteří se specializují na mobilitu pracovníků. Prostřednictvím internetového portálu EURES mají uchazeči o zaměstnání kdykoli přístup k 1,4 milionům pracovních míst. Zaměstnavatelé mohou zase tuto službu využít k hledání zaměstnanců na volná pracovní místa.

Zúčastněte se Evropských dnů pracovních příležitostí 2008

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy