Naršymo kelias

Sugriauti neišmanymo sienas dialogu - 30/04/2008

Europos ir Šiaurės Afrikos jaunuolių rankose plevena nacionalinių, ES ir JT vėliavų mozaika

Septynios diskusijos, kad geriau sugyventumėme įvairovėje.

Europos kultūrų dialogo metais rengiama įvairių diskusijų, skirtų būsimai Europos Sąjungos kultūrų dialogo strategijai formuoti. Kiekvieną kartą teminėse diskusijose dalyvauja Europos Komisijos nariai, parlamentarai, pilietinės visuomenės atstovai, ekspertų grupės, žurnalistai ir studentai.

Artimiausios diskusijos vyks gegužės 14 d., šįkart religijų dialogo tema. Gilėjant tapatybės krizei ir vystantis religiniam fundamentalizmui šis dialogas svarbesnis nei kada nors anksčiau. Pagrindiniai trečiųjų diskusijų klausimai: kaip skatinti žmonių tarpusavio pagarbą bei supratimą ir pagarbą kitoms religijoms, branginti mūsų kultūrų bei religijų įvairovę ir suartinti įvairių tikėjimų piliečius.

Per pirmąsias dvi diskusijas buvo nagrinėjamas migracijos poveikis kultūrų dialogui ir kultūros bei meno reikšmė žmonių tarpusavio supratimui. Jau numatytos ir likusios keturios šių metų diskusijos šiomis temomis: darbuotojų kultūrų dialogas, daugiakalbystė, švietimas ir žiniasklaidos vaidmuo.

Diskutuoti gali visi – tereikia užsiregistruoti arba išreikšti savo nuomonę interneto forume vieną savaitę prieš diskusijas ir vieną savaitę po jų.

Europos kultūrų dialogo metai suteikia progą prisidėti prie pastangų, kad drauge gyventi būtų gera. Be diskusijų 2008 m. bus vykdomi ir jaunimo, kultūros arba pilietiniai projektai, taip pat 27 valstybių narių projektai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos