Cesta

Dialog boří bariéry neznalosti - 30/04/2008

Mozaika ze státních vlajek, kterou na poušti vytvořili mladí lidé z Evropy a zemí Maghrebu

Sedm debat pro lepší soužití v rozmanitosti

V průběhu Evropského roku mezikulturního dialogu se konají debaty, které mají pomoci při formování strategie Evropské unie zaměřené na podporu mezikulturního dialogu. Při každé debatě se setkávají evropští komisaři, poslanci, zástupci subjektů občanské společnosti, členové expertních skupin, novináři a studenti, aby diskutovali o jednom z témat.

Příští setkání, které proběhne 14. května, bude zaměřeno na mezináboženský dialog. V době, kdy dochází ke ztrátě identity a kdy se šíří náboženský fundamentalismus, je tento dialog potřebnější než kdy dříve. Hlavními tématy již třetí letošní debaty jsou prosazování vzájemné úcty a porozumění mezi národy a náboženstvími, využívání kulturní a náboženské rozmanitosti a sbližování občanů rozdílného vyznání a náboženského přesvědčení.

První dvě debaty byly zaměřeny na dopady migrace na mezikulturní dialog a na úlohu kultury a umění ve vzájemném porozumění mezi národy. Do konce letošního roku proběhnou další čtyři setkání zaměřená na mezikulturní dialog na pracovišti, mnohojazyčnost, vzdělávání a na úlohu sdělovacích prostředků.

Debaty jsou určeny všem občanům. Můžete se tedy přihlásit, případně můžete vyjádřit své názory na internetovém fóru, a to v období, které začíná týden před debatou a končí týden po ní.

Evropský rok mezikulturního dialogu je příležitostí k účasti na vytváření lepších podmínek pro vzájemné soužití. Kromě debat se v průběhu celého roku 2008 rovněž uskuteční projekty zaměřené na mládež, kulturu a občanství a také 27 národních projektů.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy