Navigācijas ceļš

Vai Eiropa ir gatava globalizācijai? - 11/04/2008

Deviņi mazuļi sēdus gultiņās

Jā — tā apgalvots jaunākajā ziņojumā par sociālo ietekmi, ko rada ES arvien izteiktākā ekonomiskā sasaiste ar ārpasauli.

Nav iemesla baidīties, ka Eiropas sociālais modelis ar augsta līmeņa sociālo aizsardzību varētu sagāzties kā kāršu namiņš, apgalvots ziņojumā par globalizāciju English , ko sagatavojis Eiropas Politikas studiju centrs.

Globalizācijai gan var pateikties par jaunām izaugsmes un attīstības iespējām, tomēr daudzus Eiropas iedzīvotājus māc raizes par tās nelabvēlīgo ietekmi sociālajā jomā. Pētījumā teikts, ka nav pārliecinošu pierādījumu, ka globalizācija pazeminās sociālās politikas standartu latiņu vai neļaus Eiropas sabiedrībai saglabāt uzticību solījumiem, kas doti sociālā taisnīguma un vienlīdzības vārdā.

Tomēr norādīts, ka nepieciešams straujāk pielāgoties jaunajām strāvām ekonomikā un ar vēsu galvu padomāt par sociālās politikas nozīmi, pieskaņojoties jauniem konkurences veidiem, kas radušies gan tehnoloģisko izmaiņu, gan citu globalizācijas izpausmju dēļ.

Meklējot risinājumu šai problēmai, sociālajai politikai jāpilda dažādi uzdevumi. Tāpēc Komisija 16. aprīlī rīko vērienīgu konferenci DeutschEnglishfrançais , kurā apspriedīs globalizācijas sociālo ietekmi un tās iespējamos politiskos risinājumus. Dalībnieku vidū būs Eiropas valstu vadītāji, ģimenes un sociālo lietu ministri un viens no pētījuma autoriem.

Šis pasākums palīdzēs Komisijai sagatavoties ES sociālās programmas DeutschEnglishfrançais pārskatīšanai — jauno versiju paredzēts pieņemt līdz vasarai.

Ceļvedis ES nodarbinātības un sociālajā politikā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites