Cesta

Devět batolat v postýlkách

Podle zprávy o sociálních dopadech prohlubující se integrace světového hospodářství není k obavám důvod.

Jak uvádí zpráva o globalizaci English vypracovaná Střediskem evropských politických studií (CEPS), obavy o udržitelnost evropského sociálního modelu s vysokou úrovní sociální ochrany se jeví jako nepodložené.

Přestože globalizace přinesla růst a příležitosti pro rozvoj, mnoho Evropanů má strach z nepříznivých sociálních dopadů. Studie však nenalezla přesvědčivé důkazy o tom, že by globalizace nutně vedla k redukci sociálních norem na minimum nebo že by znemožňovala úsilí o sociální spravedlnost a rovnost.

Zpráva nicméně varuje, že je třeba rychleji se přizpůsobovat měnícím se hospodářským trendům a nově nahlížet na úlohu sociální politiky, která umožňuje vyrovnat se s novou konkurencí, ať už vzniklou v důsledku technického vývoje, či účinků globalizace.

Úloha sociální politiky je v tomto směru nepostradatelná. Z toho důvodu pořádá Komise 16. dubna konferenci DeutschEnglishfrançais , na níž se bude diskutovat o sociálních dopadech globalizace a možnostech, jak se s nimi vyrovnat. Mezi účastníky budou též přední evropští politici, ministři pro rodinu a sociální věci a jeden z autorů uvedené studie.

Konference Komisi pomůže v přípravě nové sociální agendy EU DeutschEnglishfrançais, která má být přijata do léta.

Průvodce politikou zaměstnanosti a sociální politikou EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy