Navigācijas ceļš

Condoleezza Rice

Sieviešu un vīriešu līdztiesība vēl nav ar roku aizsniedzama.

Ik gadu Starptautiskā sieviešu diena English liek domāt par vienu no netaisnīgākajām mūslaiku parādībām: gan politikā, gan uzņēmējdarbībā vadošos amatos ir pārāk maz sieviešu. Tā norādīts arī ziņojumā par sieviešu un vīriešu vienlīdzību DeutschEnglishfrançais, ar ko ceturtdien, 6. martā, nākusi klajā Eiropas Komisija.

Neraugoties uz pēdējā laikā gūtajiem panākumiem, augstas varas gaiteņos sievietes joprojām ir mazākumā. Eiropas valstu parlamentos viņu ir mazāk nekā 25 %, bet uzņēmumos tikai trešdaļā vadošo amatu strādā sievietes. Tāpēc Eiropas Savienība aktīvi gādā par līdztiesību starp sievietēm un vīriešiem DeutschEnglishfrançais, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas un cīnītos pret jebkādu diskrimināciju dzimuma dēļ. Tā, piemēram, rūpējas, lai izzustu atalgojuma starpība vīriešiem un sievietēm, kas veic vienādu darbu.

Komisija turklāt vēlas līdz gada beigām izveidot Eiropas tīklu, kas apvienotu sievietes vadošos amatos, lai uzlabotu dzimumu līdzsvaru un veicinātu labas prakses apmaiņu starp 27 dalībvalstīm.

Divas konferences izgaismos sieviešu svarīgo lomu visās sabiedrības daļās:

  • starptautiska konference par sieviešu lomu pasaules stabilizēšanā un nedrošības mazināšanā English šodien, 6. martā, pulcē vairāk nekā 50 sieviešu, kas ieņem pasaules mērogā ievērojamus amatus, viņu vidū būs ASV valsts sekretāre Kondoliza Raisa . Konferencē apspriedīs drošību un sieviešu emancipāciju;
  • konference „ApliecinIeT sevi, nepaliecIeT ēnā! English” savukārt mēģinās lauzt nepamatoto aizspriedumu, ka informācijas tehnoloģiju joma ir rezervēta galvenokārt vīriešiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites