Naršymo kelias

Condoleezza Rice

Siekiant lyčių lygybės dar reikia nemažai nuveikti.

Kiekvienais metais Tarptautinę moters dieną English atkreipiamas dėmesys į vieną iš labiausiai akis badančių mūsų laikmečio nelygybių – pernelyg mažai moterų politikos ir verslo pasaulyje užima vadovų postus. Būtent tai ir atskleidžiama šį ketvirtadienį (kovo 6 d.) Europos Komisijos paskelbtoje moterų ir vyrų lygybės ataskaitoje DeutschEnglishfrançais .

Iš tikrųjų, nepaisant šiokios tokios pažangos pastaruoju metu, svarbiausiuosiuose postuose moterų vis dar yra labai mažai: Europoje jos sudaro mažiau nei ketvirtadalį renkamų valdžios atstovų ir mažiau nei trečdalį vadovaujančių įmonių darbuotojų. Todėl Europos Sąjunga aktyviai propaguoja moterų ir vyrų lygybę DeutschEnglishfrançais taikydama priemones, kuriomis siekiama užtikrinti lygias galimybes ir kovoti su bet kokiomis diskriminacijos lyčių pagrindu apraiškomis. Be kita ko, stengiamasi, kad mažėtų vyrų ir moterų gaunamo darbo užmokesčio skirtumai.

Europos Komisija taip pat ketina iki šių metų pabaigos sukurti europinį svarbius postus užimančių moterų tinklą, kuris padėtų siekti didesnės lygybės ir sudarytų sąlygas 27 valstybėms narėms keistis patirtimi.

Esminis moterų vaidmuo visuose visuomeniniuose sektoriuose nušviečiamas dviejose konferencijose:

  • tarptautinėje moters vaidmens užtikrinant stabilumą neramiame pasaulyje konferencijoje English , į kurią šį ketvirtadienį aptarti saugumo ir moterų emancipacijos klausimų iš viso pasaulio atvyko per 50 vadovių, tarp jų – ir Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorė Condoleezza Rice ;
  • konferencijoje „AtsimerkITe – nepraleiskite progos“ English , skirtoje paneigti susiformavusią nuomonę, kad informacinių ir ryšių technologijų profesijos geriau tinka vyrams.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos