Navigācijas ceļš

Labvēlīgas pārmaiņas ES nodarbinātības tirgū - 22/02/2008

Biroja darbinieki aplaudē

Valstu reformām ir pirmie rezultāti — miljoniem jaunu darba vietu un bezdarba samazināšanās, tomēr raizes sagādā bezdarbs jauniešu vidū.

Jaunākais Komisijas nodarbinātības ziņojums DeutschEnglishfrançais ieskicē daudzsološu ainu: pēdējo divu gadu laikā ES izveidoti 6,5 miljoni darba vietu, un vēl 5 miljonus paredzēts radīt līdz 2009. gadam. Bezdarba līmenim šogad vajadzētu kristies zem 7 %, un šis rādītājs būs zemākais kopš 80. gadu vidus.

„Nesenajām darba tirgus reformām ir pirmie rezultāti,” paziņoja nodarbinātības komisārs Vladimirs Špidla. „Strukturālā bezdarba līmenis kopš 2004. gada ir krities par trešo daļu, bet ES nodarbinātības līmenis — pašlaik 66 % — nav tālu no mūsu vispārējā mērķa, proti, 70 %.”

Šobrīd puse no ES valstīm (2006. gadā tādu bija tikai dažas) dara visu, lai darba tirgus kļūtu elastīgāks, vienlaikus nostiprinot nodarbinātības drošību. Šīs „elastidrošības” politikas mērķis ir pielāgot darba tirgu pārmaiņām, ko rada globalizācija, samazināt strukturālo bezdarbu un atvieglot pāreju uz atvērtāku darba tirgu.

Gados vecāku cilvēku un sieviešu nodarbinātības līmenis ir paaugstinājies, tomēr jauniešu bezdarbs, kas vidēji ir 17,4 %, joprojām sagādā raizes daudzām valstīm. Kopumā jauniešus bezdarbs skar divreiz vairāk nekā pārējo darbaspēku.  

Šo situāciju daļēji izskaidro tas, ka gandrīz katrs sestais jaunietis pamet skolu, to nepabeidzis. Tāpēc ES paredz palielināt ieguldījumus izglītības un mācību programmās, lai uzlabotu apmeklētības līmeni.

Vēl vienu ziņojumu — par sociālo aizsardzību un sociālo integrāciju DeutschEnglishfrançais — plānots publicēt 25. februārī.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites