Naršymo kelias

Rožinės ES darbo rinkos perspektyvos - 22/02/2008

Plojantys darbuotojai

Valstybėse narėse atliktoms reformoms ėmus duoti vaisių, tikimasi milijonų naujų darbo vietų ir mažesnio nedarbo, bet jaunimo padėtis vis dar ne iš gerųjų.

Naujausioje Europos Komisijos užimtumo ataskaitoje DeutschEnglishfrançais skamba optimistinės gaidos – numatoma, kad iki 2009 m., be 6,5 mln. per pastaruosius dvejus metus sukurtų darbo vietų, bus sukurta dar 5 mln. naujų. Tikimasi, kad šiais metais nedarbas smuks žemiau 7 % ribos – tai mažiausias jo lygis nuo XX a. devintojo dešimtmečio vidurio. 

„Naujausios darbo rinkos reformos ima duoti vaisių, – kalbėjo už užimtumą atsakingas Europos Komisijos narys Vladimíras Špidla.  – Nuo 2004 m. struktūrinis nedarbas sumažėjo trečdaliu, o ES užimtumo lygis, kuris dabar siekia 66 %, priartėjo prie bendro 70 % tikslo.“

Šiuo metu pusė ES valstybių narių (2006 m. – tik kelios iš jų) aktyviai stengiasi sukurti lankstesnę darbo rinką ir kartu suteikti darbo vietų garantijų. Lankstumo ir užimtumo garantijų strategija siekiama, kad darbo rinkos labiau reaguotų į globalizacijos keliamus uždavinius, taip pat sumažinti struktūrinį nedarbą ir palengvinti perėjimą į atviresnę darbo rinką.

Nors moterų ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumas padidėjo, sunkumų vis dar yra, nes vidutiniškai 17,4 % jaunimo vis dar yra bedarbiai. Tai nuolatinis daugelio ES valstybių narių rūpestis, nes vidutinis jaunimo nedarbo lygis daugiau kaip du kartus didesnis už bendrą nedarbo vidurkį.

Viena iš šios problemos priežasčių yra ta, kad beveik kas šeštas jaunuolis nebaigia mokyklos. ES siekia sumažinti šią proporciją ir rekomenduoja didinti investicijas į švietimą ir mokymą, kad daugiau jaunuolių sėkmingai baigtų mokslus.

Dar viena pažangos ataskaita – apie gerovę ir socialinę integraciją DeutschEnglishfrançais – turėtų būti paskelbta vasario 25 d.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos