Ścieżka nawigacji

Finał kampanii „Mniej dźwigaj” - 19/02/2008

Pracownicy budowlani ćwiczący aerobik

W Bilbao odbędzie się impreza zamykająca kampanię na rzecz przeciwdziałania schorzeniom mięśniowo-szkieletowym.

26 lutego podczas imprezy zamykającej kampanię „Mniej dźwigaj” dziewięć europejskich firm zostanie wyróżnionych za swój wybitny i innowacyjny wkład w zapobieganie zaburzeniom mięśniowo-szkieletowym (MSD) związanym z pracą.

Na konferencji specjaliści BHP otrzymają wszystkie najnowsze dane i jako pierwsi będą mogli poznać wyniki tej kampanii. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe dotykają miliony pracowników europejskich UE, zwłaszcza pracowników fizycznych, pielęgniarki, sekretarki i operatorów maszyn. Co czwarty pracownik w Europie skarży się na bóle pleców lub mięśni.

Walka z tymi schorzeniami wymaga dwutorowego podejścia – nie wystarczy samo zapobieganie występowaniu MSD, należy również pomagać osobom dotkniętym tym schorzeniem utrzymaniu swego miejsca pracy.

Kampania promowała zintegrowane podejście obejmujące:

  • współpracę pracodawców, pracowników i rządów poszczególnych krajów UE
  • analizę wszelkich obciążeń fizycznych organizmu, prowadzących do MSD; 
  • kwestie utrzymania zatrudnienia, rehabilitacji i powrotu do pracy osób cierpiących na MSD lub wyleczonych ze schorzenia.

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Miejscu Pracy opublikowała również specjalne sprawozdanie pt. „Powrót do pracy” dotyczące sposobów radzenia sobie z problemami MSD w miejscu pracy. Poza tym zawiera ono przegląd inicjatyw politycznych realizowanych na szczeblu europejskim i międzynarodowym.

Zgłoszenie na konferencję i program

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki