Navigācijas ceļš

Pienācīgas pensijas visiem - 22/01/2008

Divas sievietes gados uz soliņa

Dažās ES valstīs, ja maināt darbu vai dodaties dzīvot vai strādāt uz citu valsti, riskējat zaudēt pensiju.

Saskaņā ar atsevišķām papildu pensionēšanās shēmām iemaksas ir jāveic vairāk nekā divus gadus, lai iegūtu tiesības uz pensiju. Daudziem eiropiešiem nav izdevīgas shēmas, kas paredz ilgu iemaksu veikšanas laiku, jo 40 % eiropiešu vienā darba vietā pavada mazāk par pieciem gadiem. Tā secināts divos neatkarīgos pētījumos DeutschEnglishfrançais, kurus Eiropas Komisija publicēja 22. janvārī.

Pensijas zaudējums ir reāls šķērslis darbam ārvalstīs DeutschEnglishfrançais. Tāpēc Komisija vēlas panākt uzlabojumus pensijas tiesību pārreģistrēšanas DeutschEnglishfrançais jomā darba ņēmējiem, kas strādā ārzemēs, un Slovēnija kā prezidentvalsts savu pilnvaru sešos mēnešos plāno pieņemt jaunu tiesību akta priekšlikumu.

Eiropa būs spiesta tikt galā ar nopietno problēmu, ko rada tās iedzīvotāju novecošana un apšaubāmā pensiju sistēmu ilgtspēja. Eiropas Savienība mudina dalībvalstīs īstenot pensionēšanās shēmu reformas atbilsoši šādiem vērienīgiem mērķiem:

  • garantēt pienācīgas pensijas visiem un jo īpaši cīnīties pret nabadzību veco ļaužu vidū;
  • nodrošināt pensionēšanās shēmu finansiālu ilgtspēju DeutschEnglishfrançais;
  • pielāgoties demogrāfiskajām pārmaiņām.

Lasiet vairāk par Eiropas darbību pensiju jomā DeutschEnglishfrançais.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites